Adam Silver: „Nie będzie transmisji z wyborów składów na Mecz Gwiazd”

Ostatnio przy okazji ogłaszania cząstkowych wyników głosowania do All-Star Game zastanawialiśmy się, czy będziemy mieli szansę obserwować proces wyborów graczy przez kapitanów drużyn. Jak się jednak dowiadujemy… nie ma na to szans. Poinformował o tym pytany o tę sprawę- Adam Silver:

Z pewnością byłoby z tym sporo zabawy dla kibiców, gdybyśmy mieli tego typu transmisje z tego swoistego draftu, ale celem była poprawa Meczu Gwiazd, a nie eskalowanie napięć.

Nie chcieliśmy stawiać graczy w takiej sytuacji, nie ma zresztą na to czasu. Zawodnicy zrobią to ad hoc, ale… pomyślimy o tym w przyszłości. Tymczasem jestem pewien, że dziennikarze i tak poświęcą dużo czasu na wyciąganie od kapitanów informacji na temat tego, czym dokładnie kierowali się przy wyborze danego gracza.

Przypomnijmy, że od tego sezonu, sposób wyboru składów do NBA All-Star Game uległ zmianie. Od teraz składy wybierane będą przez dwóch kapitanów, którymi staną się ci zawodnicy, którzy zgromadzą najwięcej głosów kibiców. Co ciekawe, kapitanowie wybierając swoich partnerów, nie będą musieli ograniczać się już do nazwisk ze swojej Konferencji. Oczywiście ta ich dowolność wskazań jest ograniczona, bo nadal będą wybierali spośród graczy, których wskażemy my- kibice, inni gracze oraz trenerzy. Nadal bowiem w ramach tradycyjnego głosowania będzie wybieranych po 12. zawodników z każdej konferencji, w tym pięciu starterów. Dopiero spośród tego zbioru, kapitanowie będą dobierać składy. Warto pamiętać, że po siedmiu rezerwowych do każdej drużyny wybiorą trenerzy.

Aktualnie, jak wynika z ostatniego raportu poświęconego głosowaniu kibiców, kapitanami zostaliby LeBron James jako przedstawiciel Wschodu i Stephen Curry jako reprezentant Zachodu.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz