Ben Simmons powróćił do treningów z drużyną

Tuż przed zbliżającym się rozpoczęciem swojego debiutanckiego sezonu w NBA Ben Simmons nabawił się kontuzji stopy. Nr 1 zeszłorocznego Draftu musiał poddać się operacji, podczas której zamontowano mu śrubę mającą wzmocnić pękniętą kość śródstopia.

Mówiono o co najmniej 3-miesięcznej przerwie skrzydłowego, jednak włodarze Sixers od samego początku byli bardzo ostrożni i wspominali nawet o możliwości przesiedzenia przez Simmonsa całego obecnego sezonu. Daty powrotu Australijczyka na parkiet wciaż nie znamy, jednak wczoraj pojawiły się pierwsze optymistyczne znaki. Simmons wziął udział w pierwszym wspólnym treningu z drużyną, uczestniczną w 5-osobowych gierkach bez przeciwnika. Trener Brett Brown określił ten trening jako bardzo lekki, ale mimo to na twarzach członków sztabu szkoleniowego musiał pojawić się choć lekki usmiech.

Sixers mają nadzieję, że Simmons przejmie zdecydowaną większość obowiązków rozgrywajacego, gdy już powróci na parkiet. Zresztą jak powiedział reporterom Comcast SportsNet Philadelphia Joel Embiid, właśnie w takiej roli Australijczyk uczestniczył we wtorkowym treningu.

„Grał dzisiaj jako rozgrywający. Myślę, że dokładnie w tym kierunku chcą go tutaj rozwijać. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć co z tego wyjdzie.”

Ewentualny powró Simmonsa jeszcze w tym sezonie na parkiet mógłby dać sporego kopa zespołowi Sixers, któzy wygrali 3 z 4 ostatnich spotkań, potwierdzając tym samym, że nie są już najgorszą drużyną w Konferencji Wschodniej. Wspomniany wcześniej Embiid pewnie zmierza po nagrodę dla najlepszego debiutanta. Rozwój jego współpracy z Simmonsem byłby jednym z ciekawszych aspektów do śledzenia. Czy będziemy mieli na to okazję jeszcze w sezonie 2016-17?


MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz