Adam ZakrzewskiAdam Zakrzewski
17/06/2017

Celtics i Sixers rozmawiają o wymianie z udziałem picku nr 1

Jak donoszą zarówno Marc Stein i Zach Lowe z ESPN, jak i Adrian Wojnarowski z (wciąż jeszcze) TheVertical, Boston Celtics i Philadelphia 76ers prowadzą zaawansowane dyskusje o wymianie, w ramach której należący do Celtów wybór nr 1 w tegorocznym Drafcie trafiłby do Filadelfii. W drugą stronę powędrowałby pakiet utworzony wokół wyboru nr 3 oraz jednego z należących do Sixers picków w przyszłym sezonie.

Jak donoszą oba dziennikarskie obozy, Sixers chcą pozyskać pierwszy wybór, aby sprowadzić w ten sposób do drużyny Markelle’a Fultza, który przez większość obserwatorów uważany jest za zdecydowanie największy talent w zbliżającym się naborze. Były rozgrywający uniwersytetu z Waszyngtonu jeszcze dzisiaj ma pojawić się w Filadelfii i odbyć rozmowę z działaczami Szóstek.

Wymiana taka świadczy jasno i wyraźnie o tym, że Danny Ainge i jego ludzie mają zamiar zaproponować Isaiah Thomasowi wysoki kontrakt od przyszłego sezonu i nie widzieli w Fultzie dobrego partnera dla filigranowego lidera Celtics. Bostończycy bardzo wysoko cenią również umiejętności skrzydłowego Josha Jacksona i to właśnie jego mają wybrać z numerem 3.

Insiderzy z Filadelfii donoszą jednak, że wymiana dojdzie do skutku najwcześniej w dniu Draftu. Wszystko przez ryzyko, że wspomniany Jackson zniknie ze stołu z numerem 2 wybrany przez Los Angeles Lakers. W takim wypadku nie dojdzie ona do skutku. W najbliższy czwartek Celtics wybiorą więc najprawdopodobniej z numerem 1 Markelle’a Fultza i poczekają na rozwój wydarzeń.


Loading Facebook Comments ...

Komentarze