Czy jest szansa na powrót do gry Paula George’a w tym sezonie?

03/02/2015
22 Shares 225 Odsłon 2 Komentarze

Gdy podczas sparingu wewnętrznego kadry USA złamał nogę, powstało pytanie kiedy George powróci do gry. Nikt nie zakładał, że jest na to szansa w rozgrywkach 2014-2015. Właśnie jest szansa?

Okres 7 miesięcy miał być minimalną przerwą od gry, ale wszyscy zakładali, że PG nie wróci do końca tych rozgrywek. Na pewno?

Oczywiście to są wszystko tylko częściowe spekulacje. Pamiętajmy, że sam George musi wyrazić taką chęć, a po drugie możemy się spodziewać jeszcze wielu narad o sensowności takiego posunięcia. Trzeba przecież rozważyć wszelkie za i przeciw, bo o co właściwie grają obecnie Pacers? W tym momencie ich miejsce w konferencji to 4,5 straty do Hornets, którzy obecnie okupują ósme, ostatnie premiowane awansem do playoffs, miejsce. Szkoleniowiec Indiany Frank Vogel słusznie zauważa, że bycie zdrowym, a bycie w formie do gry w NBA, to dwie różne kwestie:

Plus jest na pewno taki, że raczej bardzo ciężko, czy jest to wręcz “niemożliwe”, by odnowić kontuzję taką jak złamana noga, ale wielokrotnie pisaliśmy już dla Was jak wygląda sprawa zmęczonego organizmu jednym urazem. To efekt domina, gdzie brak formy, źle przygotowany organizm ciągnie za sobą drobne mikro-urazy, które potem mogą zamienić się w poważniejszą kontuzję. Dokładniejszą wypowiedź Birda o ew. powrocie możecie znaleźć tutaj: Pokazywaliśmy Wam urywki z treningu Indiany, kiedy to 20 października lider Pacers luźno trenował rzuty: Niedawno 15 stycznia mogliśmy obserwować takie fragmenty: Pozostaje nam czekać na wypowiedź samego zainteresowanego, bo zarówno Bird jak i Vogel podkreślają, że w razie pełnego zezwolenia medycznego, to właśnie młody gracz Indiany będzie musiał wyrazić ostateczną zgodę. George 2 maja skończy 25 lat i od 2010 roku jest koszykarzem Pacers, którzy wybrali go jako 10 numer w pierwszej rundzie draftu. W poprzednich rozgrywkach notował prawie 22 punkty na spotkanie i drugi raz z rzędu zagrał w meczu gwiazd. W 2013 został uznany MIP i poza obecnymi rozgrywkami ma jeszcze ważny kontrakt na 4 lata, z ostatnim rokiem będącym opcją zawodnika.

UPDATE: Dwie godziny temu Paul George zamieścił taki oto wpis na swoim twiterze. Marzec?

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

2 Komentarze

  1. Pingback: Lista Obecności: Wizards vs. Hawks, Bulls vs. Rockets, Mavs vs. Warriors! | Zaspany.com

Zostaw komentarz