Derrick Rose do końca sezonu będzie graczem Timberwolces

08/03/2018
51 Shares 1031 Odsłon

Rose & Thibs together again? Zapewne w takim wielkim uproszczeniu można podsumować najnowsze tytuły w prasie, po tym jak w mediach pojawiła się informacja, że Derrick Rose zwiąże się kontraktem do końca rozgrywek z Minnesotą Timberwolves.

D-Rose rozpoczął ten sezon w barwach Cleveland Cavaliers i miał być jednym z elementów tego bardzo głębokiego składu z Ohio. Sprawy jednak nie potoczyły się za dobrze, bo były MVP sezonu znowu miał problemy zarówno mentalne jak i zdrowotne. Wiele donosów wskazywało też na to, że ciągle psychicznie nie jest się w stanie pogodzić z ograniczeniami jakie stawia mu jego własne ciało, a co za tym idzie z rola w drużynie. 8 lutego w ramach przebudowy w Cleveland został wysłany do Utah, z którymi 2 dni później porozumiał się w sprawie wykupienia kontraktu. Już wtedy spekulowano, że Rose i Thibs mogą znów połączyć swoje siły. Kilka dni później docierały do nas jednak raporty, że zapotrzebowanie w NBA na usługi 29 letniego rozgrywającego jest zerowe.

Dzisiejszą informację o powiązaniu Rose’a z Timberwolves podał Adrian Wojnarowski. Jaką rolę Derrick dostanie w Minnesocie? To trudno obecnie przewidzieć, ale może z ławki u boku Crawforda grającego wtedy na dwójce, D-Rose jest w stanie być produktywny przez kilkanaście minut. Jeśli jeszcze ktoś może być w stanie bowiem wykrzesać jeszcze trochę sił z tego weterana, to będzie to jego były trener z Chicago. Dla Rose’a będzie to też okazja do ponownej gry u boku Butlera (który na razie jest kontuzjowany) i Taja Gibsona. Złośliwi żartują, że niedługo do składu powinien jeszcze dołączyć Joakim Noah.

Derrick Rose w tegorocznych rozgrywkach w 16 spotkaniach 7 razy był graczem startowym. Grając średnio niespełna 20 minut na mecz notował około 10 punktów oraz 1,6 zbiórki i 1,5 asysty.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz