Derrick Rose bez słowa „po prostu” nie pojawił się na ostatnim meczu Knicks

10/01/2017
3 Shares 186 Odsłon

Gdyby ktoś spojrzał na box score z niedawno zakończonego spotkania pomiędzy Pelicans, a Knicks, to ew. brak Derricka Rose’a w składzie mógłby oznaczać wiele rzeczy. Kontuzja, migrena, sprawy rodzinne, ale …

DNP – NOT WITH TEAM

„Nie był z drużyną” w tym wypadku oznacza coś więcej niż wcześniej usprawiedliwioną nieobecność na meczu z powodów wymienionych wyżej. Derrick Rose jednak złamał zasadę dobrego zachowania względem drużyny i na mecz nie przyszedł w ogóle, nie informując uprzednio o tym nikogo. Jak to możliwe?

„Po prostu” nie przyjście na mecz bez słowa nie zdarza się zbyt często. Jak donosi Woj z „The Vertical”, Rose był rano z drużyną na treningu rzutowym na przedmieściach Nowego Jorku. Mecz z Pelicans zaczynał się około godziny 19:30 czasy amerykańskiego, więc według typowego schematu dla Derricka, powinien się pojawić w klubie mniej więcej 2 godziny przed meczem. Z początkowego spóźnienia zrobiła się nagle nieuzasadniona absencja, a to jeszcze nie wszystko. Rose nie odbierał od nikogo telefonów, a nikt z jego otoczenia nie wiedział co się z nim dzieje. Dopiero w wywiadzie pomeczowym Joakim Noah stwierdził, że przed chwilą rozmawiał z Derrickiem i u niego „wszystko ok”. Zobaczymy jak na takie zachowanie zareagują władze Knicks. Wielu dziennikarzy komentuje całe zajście na twiterze w podobnym tonie co wieloletni insider 76ers:

„to dziwne, nie wiem, czy kiedykolwiek słyszałem o czymś takim.”

ap_925809963093

Nie jest żadną tajemnicą, że w ostatnich tygodniach relacje na linii Hornacek-Rose się mocno pogorszyły, a przynajmniej tak twierdzi Wojnarowski. 28 letni rozgrywający jest obecnie związany umową z Knicks, która wygaśnie z końcem tego sezonu. Takie zachowania zapewne nie sprawią, że pojawi się więcej głosów za tym, by pozostał w Nowym Jorku, ani w szukaniu nowego klubu. Tego typu postępowanie na pewno nie będzie też dobrze odebrane, kiedy Knicks są w kryzysie, a np: Carmelo Anthony stara się zrobić wszystko dla zespołu i nawet gra z uciążliwą kontuzją. Za kilka godzin powinniśmy usłyszeć więcej od samego Rose’a na temat dzisiejszego incydentu. Na razie Jeff Hornacek dodał tylko, że spodziewa się wkrótce powrotu swojego rozgrywającego do drużyny.


MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz