Derrick Rose rozważa zawieszenie swojej kariery

Marcin Uszyński
24/11/2017
112 Shares 3272 Odsłon 1 Komentarze

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, Derrick Rose który pauzuje aktualnie z powodu kolejnego już w sezonie urazu lewej kostki, opuścił drużynę i ma zamiar rozważyć czy nie zawiesić swojej koszykarskiej kariery. 29-letni zawodnik ma przechodzić kryzys w związku z powtarzającymi się kontuzjami, które tak naprawdę zdusiły jego wielki talent:

 

Przypomnijmy, że rozgrywający w 2012 roku, gdy był jeszcze graczem Chicago, zerwał więzadło w kolanie i właśnie od tamtego momentu nastąpiła czarna seria w jego karierze. Po powrocie bowiem, na starcie sezonu 2013/2014, doznał kolejnej kontuzji, która tym razem okazała się być zerwaniem łąkotki w prawym kolanie. Bulls długo wierzyli, że ich gwiazdor zdoła wrócić do swojej dyspozycji sprzed urazów, ale ostatecznie zdecydowali się przehandlować go do New York Knicks, gdzie Rose również nie zdołał odbudować się jako gracz klasy MVP. Oprócz kolejnych drobnych kontuzji, karierą Rose wstrząsnął proces z jego udziałem, w którym musiał bronić się przed oskarżeniami o udział w zbiorowym gwałcie.

W tym sezonie Derrick związał się kontaktem z Cavaliers LeBrona Jamesa wierząc, że nie tylko uda mu się zaliczyć wreszcie udany sezon bez urazów, ale że otwiera się przed nim szansa na grę w Finałach NBA. Jak wiemy, kontuzje dopadły go jednak (opuścił 11 z 18 gier w tym sezonie), a gra w NBA Finals przy obecnej dyspozycji Cavs, może również okazać się mirażem.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Komentarz

  1. Pingback: Dziś w nocy: Trio z OKC vs. Pistons. Raptors przeciwko Pacers. | Zaspany.com

Zostaw komentarz