Dirk myśli nad kolejnym sezonem

Choć ma już wiele lat na karku, Dirkowi Nowitzkiemu nie uśmiecha się jeszcze kończyć karierę. Wciąż koszykówka sprawia mu wiele radości i dalej nie brakuje mu motywacji, by grać dalej. W San Francisco Dirk powiedział, iż takie czynności jak przewodzenie szatni, czy przygotowania do meczu stale budzą w nim taką samą ekscytację.

Nowiztki podpisał latem dwuletni kontrakt z opcją zespołu na sezon 2018/19, ale na chwilę obecną nie chce niczego gwarantować. Podkreślił swoje zadowolenie z tego, iż zagrał w każdym spotkaniu i ma nadzieję na zagranie wszystkich 82 spotkań w tym sezonie.

Nie chce mówić nic na 100%, jednak myślę o tym, aby wypełnić swój kontrakt. Jak na razie, czuję się dobrze. Wystąpiłem do tej pory w każdym meczu tego sezonu i bardzo chciałbym rozegrać wszystkie 82. To byłoby coś niesamowitego w wieku 40 lat. Zobaczymy, jak będzie czuło się moje ciało, ale na razie wszystko jest w porządku.
[…]
Latem wybraliśmy wspaniały talent i wtedy poczuliśmy, że możemy mieć szansę, aby wejść Playoffów. Zresztą nadal mamy na to nadzięję. Do tej pory mieliśmy jeden z najtrudniejszych terminarzy. Ale teraz może się odbijemy.

Mavs zaczęli sezon od bilansu 8-21 i zajmują ostatnie miejsce w konferencji, ale na wyjątkowo w tym sezonie słabym Zachodzie, wciąż mogą jeszcze awansować do fazy posezonowej.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz