Draymond Green ukarany za ostre krytykowanie arbitrów

Posiadający na swoim koncie aż 11 fauli technicznych Draymond Green (tylko pięć brakuje mu do jednomeczowego wykluczenia), postanowił po sobotnim meczu z Los Angeles Clippers skrytykować w wywiadzie dla The Athletic pracę arbitrów. Mając pewnie na uwadze przede wszystkim swoje konfrontacje z sędziami, ale powołując się też na ich inne „niedopatrzenia” z ostatnich tygodni, wyraził taką opinię:

To sędziowanie jest beznadziejne. Jest fatalne. To jest obrzydliwe. Nie wiem co jest przyczyną, ale to niszczy grę. To jest problem, który powinien być rozwiązany jako pierwszy… to aktualnie główny problem ligi.

Może trzeba wymienić całą kadrę sędziowską ligi na nowych arbitrów. W tym momencie jest za dużo prywatnych zatargów, zaszłości, które później rzutują na to jakie decyzje podejmują. Nie będzie normalnie nigdy jeśli się ich nie wymieni. On skrywają urazę, są pamiętliwi… to tego typu sytuacja. Chcą pokazać, że to oni mają władzę trzymając gwizdek.

Liga nie zwlekała zbyt długo i po kilkunastu godzinach od wypowiedzi skrzydłowego Dubs, nałożyła na niego karę grzywny w wysokości 25 tysięcy dolarów.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz