Dwyane Wade podpisze dwuletni kontrakt z Chicago Bulls!

07/07/2016
338 Shares 374 Odsłon 2 Komentarze

Już tak naprawdę ciężko powiedzieć co jest większym zaskoczeniem tegorocznego lata: Durant dołączający do Warriors, czy D-Wade po 13 latach opuszczający Florydę?

Wojnarowski na zmianę ze Steinem z ESPN, „ścigali się”, kto pierwszy wrzuci najnowsze informacje na temat dalszej przyszłości Dwyane’a Wade’a. W końcu miało się okazać, że ex Flash ma dosyć Miami, a raczej wiecznych obniżek jego zarobków. Dodatkowo Heat nie chcieli mu dać trzeciego roku kontraktu, a tego domagał się sam zainteresowany. Jak wynika z raportów, Riley nie chciał się wiązać z największą gwiazdą drużyny za pomocą „obciążającego” kontraktu w stylu Kobego Bryanta. Wade powiedział więc „sprawdzam”.

Bucks, Nuggets i Bulls bardzo chcieli mieć Dwyane’a w swoim składzie. 34 letni rzucający obrońca rozmawiał dzisiaj z włascicielem Heat, lecz nie udało mu się wynegocjować tego trzeciego roku w kontrakcie. Co ciekawe ostateczna suma, jaką zaproponował Arizon za dwa lata, miała być podobna do tej, którą ma otrzymać w Chicago – 47,5$ miliona płatne w dwa sezony. Wygląda jednak na to, że tutaj poszło o swego rodzaju „honor” i szacunek, którego Wade się domagał. Według kolejnych informacji, lider Miami miał wyliczać sobie, jakie miejsce w zespole będzie miał w przyszłych rozgrywkach pod względem wysokości płac, a jakie za dwa lata.

Chicago-Bulls-Dwyane-Wade-jpg

Bulls by móc podpisać Dwyane’a, musieli pozbyć się kontraktów Calderone’a i Dunleavy’ego. Pierwszy według raportów trafił do Los Angeles Lakers, a drugi do Cleveland Cavaliers. Jak się okazuje (ten tekst powstaje „live”), Wade ma opcje dla gracza na drugi sezon, czyli latem 2017 roku może znowu zostać wolnym agentem.

Przypomnijmy, że Wade urodził się w Chicago i studiował na położonej niedaleko uczelni Marquette. W ostatnich rozgrywkach dla Heat zdobywał średnio 19 punktów na mecz i wystąpił w 74 spotkaniach. W playoffs był siłą napędową zespołu pod nieobecność Chrisa Bosha. W drużynie Bulls przyjdzie mu zagrać z takimi zawodnikami jak Jimmy Butler i Rajon Rondo.


MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

2 Komentarze

Zostaw komentarz