Dziś w nocy: Suns vs. słaba defensywa Trail Blazers. Wyprzedaż w Orlando i szukanie „jelena” na ciężki kontrakt Monroe w Phoenix

1:00 Minnesota – Orlando

Wolves wygrali 5 kolejnych gier na własnym parkiecie, a dziś rozpoczynają wyjazdówkę. Nie powinni jednak mieć problemu z przedłużeniem swojej dobrej passy, bo ich dzisiejsi rywale przegrali już 16 z 17 meczów, w tym 7 ostatnich. Magic zresztą są drużyną, która aktywnie będzie uczestniczyć w trade-deadline, a później pewnie jeszcze agresywniej zejdzie po picki draftu. Jak dowiadujemy się od źródeł ESPN, sztab Orlando chciałby handlować aż trójką swoich graczy. Dostępni ma być nie tylko Evan Fournier, ale także Elfrid Payton i Mario Hezonja.

1:30 New Orleans – Boston

Pelicans po tym jak grali w kratkę, teraz wygrali trzy kolejne mecze i mogliby pomknąć po serię – teraz czekać będzie ich bowiem kilka starć z drużynami z dołów tabel- ale dziś jeszcze czeka ich trudna wyjazdówka do Bostonu. Tam zmierzą się z Celtics, którzy z kolei kontynuują run siedmiu kolejnych zwycięstw. Oni zresztą nadal grają najlepszą obronę w NBA i w styczniu tylko Sixers zdołali wyjść powyżej 100 oczek. Wcześniej, w okolicach 90 punktów zatrzymywali się Cavs, Wolves czy Nets.

3:00 Dallas – Denver

Słaba forma Niko Jokica, który w styczniu nie wychodzi ponad 39% z gry, przekłada się na porażki jego Nuggets. Ekipa z Denver przegrała cztery z pięciu ostatnich meczów i pozwoliła minąć się już nie tylko Pelicans, ale także LA Clippers i wypadli poza ósemkę Zachodu.

4:00 Phoenix – Portland

W nowym roku, tylko pięć drużyn całej NBA gra słabszą obronę niż Trail Blazers. Oni przegrali ostatnie trzy mecze i w każdym tracili minimum 119 oczek. Ich defensywnych niedostatków nie maskuje nawet jeden z czołowych ataków w lidze, napędzany przez duet Lillard&McCollum. Dame notuje w styczniu średnio 47% z gry, a CJ dorzuca identyczny procent, ale ma dodatkowo bardzo dobre 48% zza łuku. Portland właśnie wypadli poza ósemkę…

Tymczasem dzisiejsi rywale Trail Blazers, nie muszą martwić się o pozycję w tabeli. Im zależy na ogrywaniu swoich graczy i aktualnie koncentrują się na znalezieniu wymiany dla Grega Monroe. Problemem jest jednak jego ciężki, blisko 18-milionowy kontrakt. Wśród graczy, których chcą się pozbyć są też Tyson Chandler i Jared Dudley.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz