IT trenuje już z piłką. Jest przekonany, że szybko dopasuje się do Cavs.

Wczoraj w zapowiedzi weekendu z NBA pisałem o LeBronie Jamesie, który ma wątpliwości, czy comeback Isaiaha Thomasa do drużyny, będzie przełomem dla Cleveland Cavaliers. A Dziś dowiadujemy się, co na ten temat myśli sam zainteresowany. Isaiah Thomas, który właśnie wrócił do aktywności treningowej i uczestniczy nawet w zajęciach z piłką…

…twierdzi, że jego dołączenie do Cavs może przywrócić drużynę na właściwe tory. IT jest pewny siebie i uważa, że nie będzie miał kłopotów w dostosowaniem się do gry u boku LBJ’a. Jak dodaje jeszcze, nie ma problemu z porównaniami do Kyrie Irvinga i twierdzi, że w pewnym sensie jest od niego znacznie bardziej doświadczony, co powinno działać z korzyścią dla drużyny:

Oczywiście będę potrzebował chwili, aby złapać rytm, po prostu się dostosować, ale gdyby porównać mnie do Kyriego Irvinga, to jestem starszy [ma 28 lat, Kyrie 25]. To daje mi odrobinę więcej doświadczenia, a co za tym idzie, większe zrozumienie gry. Sądzę, że to pozwoli mi zaadoptować się szybciej, niż miałby to zrobić ktokolwiek inny.

[…]

To frustrujące oglądać to jak gramy i nie móc pomóc. A wiem gdzie mogę być przydatny. I nie chodzi tylko o zdobywanie punktów, ale o inne aspekty gry…. o bycie liderem, głosem, który sprawi aby inni czuli się odpowiedzialni. Nie chcę powiedzieć, że chłopaki tego nie czują, ale wiem, że mogę dołożyć swoje do zaangażowania drużyny. Myślę też, że naprawdę mógłbym wywrzeć nacisk na obronę.

Rozgrywający zapytany o rekonwalescencję, odparł:

Wszystko idzie w dobyrm kierunku. Z każdym tygodniem czuje się lepiej i mogę wykonywać co raz więcej rzeczy z piłką.

Przypominam, że Cavaliers spodziewają się powrotu IT do gry w okolicach stycznia 2018. Cavs jak dotąd bez niego mają bilans 6-7 i zajmują dopiero 11. miejsce na Wschodzie.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz