Kolejna pauza Blake’a Griffina

W sobotnim spotkaniu Clippers z Warriors, gwiazdor ekipy z Los Angeles- Blake Griffin, doznał wstrząśnienia mózgu po tym jak został uderzony łokciem przez Javale’a McGee podczas jednej z penetracji. Cios nie był mierzony i był niefortunnym uderzeniem podczas próby blokowania rzutu, ale wylądował na skroni Blake’a, co spodwodowało, że ten od razu osunął się na ziemię. Całe zajście przypominało niemal bokserski knockout, bo Griffin długo leżał na ziemi i prawdopodobnie stracił świadomość. Podczas gdy leżał na boku, doznał wstrząsu, co zobaczycie na wideo (drgająca dłoń):

 

Zawodnik nie ukończył meczu i tuż po spotkaniu przeszedł szczegółową diagnostykę urazu. LA Clippers nie podali jak dotąd szczegółów tego badania, ale pewne jest, że teraz Blake zostanie skierowany automatycznie na tzw. conussion protocol, czyli procedurę jaką przechodzą gracze NBA po tym, gdy doznają uderzenia w głowę. Najpewniej Blake będzie potrzebował kilku spotkań (co najmniej dwóch/trzech), aby bez zagrożenia dla zdrowia, wrócić do zajęć koszykarskich.

Przypomnijmy, że lider LAC niedawno pauzował z powodu urazu kolana i po powrocie miał pomóc drużynie utrzymać się w walce o Play-Offy. Spisywał się bardzo dobrze, bo w tych kilku meczach po kontuzji, zaliczał średnio 20.3 punktów przy 46% z gry, 6 zbiórek i 5 asyst.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz