Kristaps Porzingis zerwał przednie więzadło krzyżowe w lewym kolanie i kończy w ten sposób sezon

07/02/2018
72 Shares 1792 Odsłon

W niedawno zakończonym spotkaniu pomiędzy New York Knicks a Milwaukee Bucks Kristaps, Porzingis doznał urazu kolana. Rezonans magnetyczny, który został wykonany natychmiast w pobliskim szpitalu wykazał zerwanie przedniego więzadła krzyżowego (ACL) w lewym kolanie. Łotysz w ten sposób kończy rozgrywki 2017/18.

Porzingis (22 lata) w tym sezonie ze średnią niespełna 23 punktów; 6,7 zbiórki oraz 2,4 bloku był absolutnym liderem Nowojorczyków. Bez niego w składzie Knicks mają w tegorocznych rozgrywkach bilans 1-6. Typowa rekonwalescencja po kontuzji ACL wynosi średnio około 6 miesięcy nim zawodnik może powrócić do treningów na pełnych obrotach. Znamy jednak przykład np: Jabariego Parkera, który potrzebował w zasadzie roku do powrotu na parkiety NBA. W 90% po takich kontuzjach zawodnicy powracają do formy sprzed urazu (źródło: Max Benton, trainer Cleveland Cavaliers). Problemem przy powrocie do formy może być gigantyczny wzrost Łotysza czyli 221 cm. Historia NBA uczy nas bowiem, że bez względu na rozwój technologii, gracze powyżej 218 cm wzrostu z poważnymi urazami rzadko wracają do pełni formy. Porzingis ma kontrakt ważny jeszcze na przyszły sezon (5,6$ mln).

Po fatalnym urazie możemy już zacząć mówić też o klątwie drużyny LeBrona Jamesa, w kontekście All Star Game 2018. Jak do tej pory obok giganta z Manhathanu wypadli Cousins, Wall, i Kevin Love. Za kilkanaście godzin dowiemy się, kogo z listy „rezerwowej” wybierze Adam Silver.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz