Lista Obecności: Suns vs. Knicks od 19:00. Później Hawks vs. Rockets i Spurs vs. Mavs!

19:00 PHOENIX SUNS vs. NEW YORK KNICKS

To starcie drużyn, które spadają w tabeli na łeb na szyję i mogą nie wrócić. Ha! Nie wrócą na pewno Knicks, ale o nich nie chce pisać. Phoenix zaś są już niżej od Oklahoma City… kto by pomyślał, że tak się to potoczy mając tak dużą zaliczkę nad Russem i Kevinem?

1:00 PORTLAND TRAIL BLAZERS vs. NEW ORLEANS PELICANS

Damian Lillard był minionej nocy jak rozgrywający 2.0. Był, albo po prostu nim jest:

1:00 UTAH JAZZ vs. CHARLOTTE HORNETS

Nevil zarezerwował na to spotkanie naszego redakcyjnego League Passa. Szkoda prądu.

kupa

2:00 ATLANTA HAWKS vs. HOUSTON ROCKETS

Dwight Howard znowu ogranicza rywali na 36% pod obręczą, a na dodatek Rakiety zbroją się. Minionej nocy doszło do dealu, w którym do Houston przybywa Corey Brewer. Kevin McHale nie wygrał tym handlem nic specjalnego, ale pewne jest, że Rakiety zyskują bardzo przydatnego zawodnika z ławki. Brewer w tym sezonie zdobywa średnio 10.5 punktów i choć kuleje jego skuteczność, to jego pozyskanie to level-up obrony Rockets. Corey jest bowiem aktualnym liderem przechwytów (2.25), a do tego jest bardzo intensywnym zawodnikiem, który na boisko wnosi sporo energii. Idealny zawodnik na plaster oraz gracz dający oddech ofensywie McHale’a.

2:30 SAN ANTONIO SPURS vs. DALLAS MAVERICKS

Najważniejszą informacją dzisiejszego starcia jest to, że na parkiet w Dallas wybiegnie Rajon Rondo, który tak przedstawił się kibicom Mavs:

To dobry moment, by pokusić się o rodzaj oceny tego dealu. Otóż wydaje się, że mimo spodziewanego ofensywnego regresu Mavericków wynikającego z niedostatków Rajona w tym aspekcie, Mavs finalnie zyskują bardzo dużo. Będzie on przede wszystkim sporą nadwyżką nad Jameerem Nelsonem. RR jest zwyczajanie bardziej błyskotliwy i mniej nieprzewidywalny. Należy wierzyć, że Rondo jest wciąż tym gościem, o którego kłóciliśmy się w sprawie „najlepszej jedynki NBA”. Otoczony strzelcami wyborowymi na każdej pozycji, z pewnością będzie wstanie kreować o kilka opcji więcej przy okazji każdego posiadania, niż działo się to w ekipie Carlise dotychczas. Owszem, może brakować Brandona Wrighta z ławki, ale takie są koszty wielkich wymian. Pick and Rolle jakie Rondo będzie mógł grać z wysokimi Mavs wynagrodzą wszystko. Wiemy też, że stać go na wiele w defensywie i choć nie pokazywał tego ostatnio w Bostonie, możemy liczyć, że grając „o coś” wróci do siebie sprzed kontuzji. Jeśw dodatku jeśli coach Rick ośmieli go do wejść pod obręcz, to wymiana ta może być kluczem do NBA Finals dla Mavs.

W rotacji Popovicha zabraknie dziś kontuzjowanych Parkera i Kawhia, oraz zmuszonego do odpoczynku Manu Ginobiliego!. O Spurs pisał dziś również Gutek… koniecznie zerknijcie.

3:00 INDIANA PACERS vs. DENVER NUGGETS

kupa

4:30 MILWAUKEE BUCKS vs. LOS ANGELES CLIPPERS

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz