Mark Cuban: „Przegrywanie to dla nas najlepsza rzecz”

Właściciel Dallas Mavericks – Mark Cuban wyznał, iż podczas kolacji z niektórymi zawodnikami powiedział do nich: „Przegrywanie jest teraz dla nas najlepszą rzeczą„. Dodał, iż takie podejście z pewnością nie spodobało by się komisarzowi ligi – Adamowi Silverowi. Wtórował jednak, iż w tej rozmowie poważnie wytłumaczył wszystko zawodnikom, na czele z tym, jakie są jego plany na offseason.

Na początku sezonu Cuban powiedział, iż dopóki zespół ma matematyczne szanse na playoffy, to się nie podda. Mavs obecnie posiadają najgorszy bilans ligi.

To oczywiście nie pozostało bez echa, bo liga NBA postanowiła ukarać Cubana za te wypowiedzi. Dla komisarza Silvera niedopuszczalne jest, aby jakakolwiek drużyna mogła stawać do rywalizacji z zamiarem poddawania meczów, aby uzyskać jak najlepszą pozycję przed Draftem:

Cuban swoje kontrowersyjne wyznanie wyjawił 18 lutego w podcaście „House Call with Dr. J”.

Na koniec dnia wydaje się jednak, że to nie ekscentryczny miliarder stworzył tego potwora. Winny jest system. Celowe przegrywanie to przecież coś o czym wszyscy wiedzą, choć już niekoniecznie mówią.

Prawdopodobnie nie powinienem tego mówić, ale ostatniej nocy zjadłem kolację z kilkoma graczami naszej drużyny. Drużyny, która nie walczy już o play-offy. I powiedziałem im ‚Posłuchajcie, przegrywanie jest dla nas najlepszym rozwiązaniem’.

Adam Silver nie zniósłby, gdyby to usłyszał, ale przynajmniej usiadłem z moimi graczami i wytłumaczyłem to im.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz