MVP Ranking #7

1. James Harden

hardenforMVP

Harden nadal jest po prostu tym, który robi różnicę. Liderem klasyfikacji strzelców. Ważnym ogniwem drugiej najlepszej defensywy na parkietach NBA. W Nowy Rok wszedł ze swoim życiowym rekordem w trafionych rzutach trzypunktowych pokazując, że nie ma zamiaru zwalniać tempa. To miał być jego statement year, manifest dla wszystkich wątpiących, że jego miejsce jest wśród najwęższego grona najlepszych graczy ligi. Na razie plan spełniany jest w 110%.

26.8 pkt 6.6 ast 5.6 zb

2. Stephen Curry

stephcurryMVP

W poprzednim rankingu pisałem, że już raczej nikt nie odbierze Hardenowi statuetki MVP. W przeciągu zaledwie kilku następnych dni Stephen Curry postanowił mi udowodnić, w jak wielkim byłem błędzie. Wielkie mecze z Raptors i Thunder, którymi Wojownicy pozamiatali parkiet, pokazały dobitnie, w jakiej magicznej dyspozycji znajduje się w tym sezonie Steph. Statystyka mówiąca, o ile lepsi są Warriors z nim na parkiecie nie przestaje mnie zadziwiać.

Na dzień dzisiejszy Harden wyprzedza Curry’ego o długość brody. I to nie swojej, tylko Stepha.

22.9 pkt 8 ast 2.2 prz

3. Damian Lillard

lillardforMVP

Przez większą część sezonu zapominano gdzieś o Blazers. Nie wymieniano ich w pierwszym rzędzie kandydatów do tytułu, ich zawodników nie było na czołowych miejscach w rankingach indywidualnych (czytaj: u mnie). To się musi zmienić! Bo nie tylko ekipa z Porland jest tuż, tuż za Warriors w tabeli, ale ma też w swoim zespole gościa, który w 3. sezonie startów w NBA trzęsie tą ligą. Damian Lillard to bestia!

Przede wszystkim Lillard to zawodnik, który w widoczny sposób wpływa na wyniki swojego zespołu. Na pytanie „kto jest najlepszym w końcówkach graczem w lidze?” dziś trzeba odpowiedzieć „Damian Lillard”. Prawie 7 punktów w czwartych kwartach każdego spotkania. Średnio 6 w trzech dotychczasowych dogrywkach. Dlatego właśnie na kolejne pytanie „czy Blazers są kandydatem do tytułu” należy zdecydowanie odpowiedzieć „TAK”.

22.2 pkt 6.3 ast 4.8 zb

4. Marc Gasol

marcgasolMVP

Gasol dwoił się i troił w przeciągu ostatnich tygodnich, aby pociągnąć Grizzlies wobec absencji Zacha Randolpha. Bilans 4-5 w tych spotkaniach to wynik nie najgorszy. Choć nie da się ukryć, że zarówno Hiszpan, jak i ekipa Miśków spuścili nieco z tonu wyznaczonego przez siebie na początku sezonu. Nie pomaga im na pewno też obecne zamieszanie wokół transferu Jeffa Greena.

19.5 pkt 8.1 zb 3.6 ast

5. Kyle Lowry

kylelowryforMVP

Kolejny zawodnik, dla którego ostatnie dni nie były najlepsze. Raptors zanotowali serię czterech porażek z rzędu, stracili pierwsze miejsce w Konferencji, a Lowry w tym czasie, mimo nie najgorszych występów punktowych, miał słabe skuteczności. Nie może to jednak przekreślić wcześniejszych dokonań Kyle’a w tym sezonie, który w ogólnym rozrachunku nadal jest jednym z najlepszych graczy tego sezonu.

20.7 pkt 7.6 ast 4.8 zb


Inne nominacje:

Jimmy Butler gra niesamowity sezon. Nagrodę MIP ma w kieszeni (i tym razem mówię to z pełnym przekonaniem 🙂 ). Potrafi pociągnąć zespół w trudnych momentach, potrafi trafiać ważne rzuty. Jednak wciąż walczy on o pozycję niekwestionowanego lidera w zespole Bulls (pełnego silnych osobowości). Którą zresztą bez cienia wątpliwości w końcu wywalczy.

Anthony Davis gra, dokładnie tak jak przewidywano, statystyczny sezon kalibru MVP. Ma najwyższy PER w całej lidze. Notuje średnio double-double. Jednak Pellies wciąż są poza najlepszą ósemką Zachodu, a ich defensywa, co dziwniejsze, jest naprawdę dramatyczna, pomimo posiadania duetu Davis-Asik pod koszem.

Paul Millsap zostaje wyróżniony jako najlepszy zawodnik największego chyba zaskoczenia tego sezonu. To jest fantastyczny all-around season w wykonaniu Paula, który na boisku robi po prostu wszystko. Trafia z post, trafia z półdystansu, trafia z dystansu, asystuje, świetnie broni. Jeśli kogoś (oprócz Marcina Gortata oczywiście 😉 ) chciałbym zobaczyć u boku LeBrona Jamesa i Pau Gasola w pierwszej piątce Wschodu podczas Meczu Gwiazd, byłby to właśnie Millsap.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz