NBA Playoffs: Wstajesz i Gortat Król!

14/05/2014
580 Shares 212 Odsłon 2 Komentarze

hi

WASHINGTON WIZARDS – INDIANA PACERS 102-78

Stan serii: 2-3

Linijka meczu: MARCIN GORTAT 31 pkt, 16 zb, 2 as

MARCIN.GORTAT.

Polak już od pierwszych minut spotkania był strasznie aktywny, w samej pierwszej kwarcie pokazując pełen repertauar zagrań koszykarskiego rzemiosła: a to ogrywał Roya Hibberta tyłem do kosza, a to kończył pick and rolle, a to wywalczył zbiórkę ofensywną, którą natychmiast zamieniał na punkty. Był po prostu wszędzie, kończąc wszystko, przeciwko wszystkim. W samej tylko pierwszej połowie dorobek Gortata wynosił 17 punktów i 11 zbiórek (czyli dokładnie tyle co cała drużyna Pacers), a Wizards schodzili na przerwę z 7-punktową przewagą.

 

 

Druga połowę Marcin zaczął równie aktywnie co pierwszą, szybko wymuszając faul Hibberta zamieniony na 2 celne osobiste, a dwie trójki pod rząd Johna Walla (27 pkt, 5 zb, 5 as) ostatecznie pogrzebały nadzieje Pacers na zakończenie serii tego wieczoru. Gortat zaliczył jeszcze kilka skutecznych akcji w tej kwarcie a Wall kilkukrotnie przełamywał defensywę Indiany, która po 3 kwartach przegrywała 52-54 z… duetem Gortat-Wall.

 

 

W czwartej kwarcie nasz rodak zdążył zdobyć jeszcze kilka oczek i zbiórek, w pewnym momencie prowadząc nawet w tej klasyfikacji z całą drużyną Pacers 16-15 (LOL) zanim Randy Wittman wprowadził rezerwową piątkę. Swoją drogą dopiero w tej odsłonie ławka Wizards zdobyła swoje pierwsze punkty, ale hej, skoro wygrywasz deski 62-23 to nie ma opcji by taki szczegół zepsuł ci wieczór. Nie ma opcji, by JAKIKOLWIEK szczegół zepsuł ten wieczór, POLSKI WIECZÓR.

 

 

 

 

 

 

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

2 Komentarze

  1. O mamo. Tego bym się nie spodziewał. Chciałem zobaczyć Indianę w finale konferencji, ale po tym co Pacers prezentują w playoffs i biorąc pod uwagę dyspozycję Wizards, zaczynam szybko skłaniać się ku poglądowi, że to jednak drużyna Marcina i Janka zasługuje na kolejną rundę.

    Moje dwa ulubione tweety:

    Marcin Gortat: 1st Wizards player with a 30/15 game in playoffs since Moses Malone in 1987 … and Gortat shot 13-15

    Marcin Gortat joins Dwight Howard (2009) as ONLY players in last 30 postseasons with 30 pts, 15 reb & over 80.0 FG%

    Historia się tworzy.

Zostaw komentarz