NBA: Wstajesz i Wiesz! 21 zwycięstwo OKC. San Antonio Spurs wygrywają czwarty raz z rzędu.

OKLAHOMA CITY THUNDER (21-20) @ MIAMI HEAT (18-23) 94-86

Linijka meczu: Russell Westbrook 19 pkt, 10 zb, 6 ast | Kevin Durant 19 pkt, 8 zb, 8 ast

OKC nareszcie na plusie. Zwycięstwo z Miami jest ich 21 w sezonie, ale łatwo i przyjemnie nie było. Mimo takich akcji Westbrooka…

i Duranta…

to Miami prowadziło do przerwy 50-49. Poza efektownymi wjazdami pod kosz, Durant nie mógł być zadowolony ze swojej dyspozycji tego wieczoru. W całym meczu oddał 24 rzuty, trafiając 9. Zza łuku miał 0/8! To do niego nie podobne, ale zdarza się najlepszym. Westbrook wypadł lepiej (8/17 z gry, 0/2 za 3pkt). Świetnym wsparciem okazał się Reggie Jackson (7/9 z gry, 16 pkt).

10_durant_heat_ib_150120

Po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach, OKC wypracowali minimalną przewagę w trzeciej kwarcie, wygrywając tę część gry 23-17. Do tego wszystkiego doszła umiejętnie rozegrana końcówka spotkania i to pozwoliło OKC cieszyć się z końcowego triumfu, ale do 8 miejsca na Zachodzie jeszcze kawałek drogi (zobacz tabele).

SAN ANTONIO SPURS (27-16) @ DENVER NUGGETS (18-24) 109-99

Linijka meczu: Kawhi Leonard 17 pkt, 15 zb, 3 ast

Kenneth Faried (26 pkt, 14 zb) popisywał się takimi akcjami…

Arron Afflalo też miał swój dzień, trafiając 6/11 z gry, 3/6 za 3pkt i 6/8 z linii, co przełożyło się na 21 pkt, ale niestety naprzeciwko było SAS. Wydaje się, że już na dobre rozpędzone SAS. Wszyscy wracają do zdrowia. To już czwarte z rzędu zwycięstwo Mistrzów NBA. W dużej mierze za sprawą tego oto zawodnika…

Poza popisami Leonarda, świetną robotę zrobili: Parker (18 pkt, 7 ast), Duncan (16 pkt), Baynes (15 pkt), Ginobili (11 pkt; w tym przypadku trochę gorzej ze skutecznością, bo tylko 4/12 z gry) i Diaw (10pkt). Punkt przełomowy dla SAS?