NBA zawiesiła Livingstona i arbitra po ich konfrontacji z niedzieli

Liga NBA zdecydowała się zastosować karę jednego meczu zawieszenia wobec Shauna Livingstona i sędziego Courtneya Kirklanda za konfrontację do jakiej doszło pomiędzy nimi podczas niedzielnego spotkania Warriors vs. Heat.

Przypomnę, że chodzi o sytuację, w której gracz Golden State rozczarowany brakiem gwizdka, zdecydował się wyrazić swoje niezadowolenie z braku decyzji i skierował pretensje do stojącego przy linii arbitra. Ten bez wahania zmierzył zawodnika wzrokiem i stanął z nim do bezpośredniej konfrontacji. Przez chwilę obaj zetknęli się czołami i popatrzyli sobie w oczy, po czym sędzia odgwizdał Livingstonowi przewinienie techniczne i wyrzucił go z boiska.

Z obserwacji  wideo oraz z relacji zawodnika wynika, że to właśnie Kirkland zainicjował to „stuknięcie się” głowami. Jak napisali w oświadczeniu przedstawiciele Związku Arbitrów, sędzia meczowy nigdy nie powinien pozwolić prowokować się graczom i ewentualne spory rozstrzygać gwizdkiem, a nie konfrontacją swoich decyzji lub ich braku w sposób urągający etyce ich pracy.

Związek Sędziowski zadeklarował, że będzie pracował nad poprawą jakości pracy arbitrów meczowych i przeszkoli ich na wypadek podobnych zajść.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz