Marcin UszyńskiMarcin Uszyński
09/04/2017

Jerry West chciałby zniknąć z logo NBA

Wszyscy wiemy, ze inspiracją dla stworzenia logo NBA była sylwetka kozłującego piłkę Jerry’ego Westa. Chyba nikt z nas w tym momencie nie wyobraża sobie, aby emblemat naszej ulubionej ligi koszykówki, mógł wyglądać inaczej. To nienaruszalny symbol, który jest zresztą jednym z najbardziej rozpoznawalnych logotypów popkultury, kojarzoną pod każdą szerokością geograficzną.

Innego zdania jest pierwowzór do stworzenia logo, czyli sam Jerry. 79-letni już West wyznał ostatnio na antenie stacji ESPN, że jeżeli miałby w tej kwestii jakikolwiek wybór, to na pewno nie dopuściłby do tej sytuacji:

Mówiłem o tym wiele razy. Grałem w czasach, kiedy NBA dopiero raczkowała w sprawach markietingu, zdobywaniua rynku. Nikt z nas wtedy nie przywiązywał do tego wagi, przynajmniej ja nie pilnowałem tego, aż któregoś razu poinformowano mnie, zrobił to ówczesny komisarz ligi J. Walter Kennedy, że będę na logówce.

Jednak ja powtórzę jeszcze raz, że to nie w moim stylu. To oczywiście mi schlebia. Ale jednak nie lubię rzeczy, które ściągają uwagę na moją osobę.Jeśli tylko NBA zechciałaby zmienić logo, to naprawdę byłbym za taką zmianą.

Kogo West widziałby na emblemacie zamiast siebie? Chyba nie mógł odpowiedzieć inaczej:

Adam Silver mógłby być dobrym wyborem… a tak serio to chyba Michael Jordan.

Loading Facebook Comments ...

Komentarze