Akademicki rozkład jazdy 10-15.01

Jako, że poniedziałek był bardzo słabo rozplanowanym dniem na akademickiej koszykarskiej mapie to w tym tygodniu Akademicki rozkład jazdy zacznę od wtorku. Bez zbędnego gadania zobaczmy co nas czeka w ciągu najbliższych 6 dni na amerykańskich parkietach. 

Wtorek 10.01

Tak jak pisałem wyżej po takim sobie poniedziałku w którym najlepszym meczem było starcie średniaków Big East, wtorek prezentuje się o wiele, wiele lepiej. Pierwsza część nocy od 1 do 3 to głównie starcia w ramach właśnie wielkiego wschodu i ACC. Nie zabraknie również ciekawych meczów w innych konferencjach. Zacznę od początku.

W Big East starcie dwóch najlepszych ekip i drużyn stawianych w roli faworytów do wygranej Xavier kontra Villanova. Więcej chyba nie trzeba dodawać. W Big 12 niepokonane Baylor czyli ekipa, która wczoraj po raz pierwszy w historii została numerem jeden AP TOP 25 zmierzy się z aspirującymi wysoko West Virginia. Chłopaki z Kentucky zagrają z grającymi coraz lepiej Vanderbilt.

Godzinę po tych wydarzeniach starcie na szczycie w ACC. Duke kontra niepokonane w ACC Florida State i znakomity Dwayne Bacon. Duke zagrają bez Amile Jeffersona, który narzeka na ból w stopie. Po ubiegłosezonowych problemach w Duke wolą dmuchać na zimne.

O trzeciej w nocy najlepiej wygląda mecz Indiany z Maryland. Obie ekipy rozkręcają się w Big Ten. Póki co są jednak w drugim szeregu faworytów. To będzie próba dla obu drużyn wejścia o poziom wyżej.

Kansas nie powinni mieć problemów z Oklahoma Sooners, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała w Big 12 i nie ma szans na powtórzenie historii z ubiegłego sezonu.

22.00 Delaware State – North Carolina Central
01.00 Kentucky – Vanderbilt
01.00 Auburn – Missouri
01.00 Baylor – West Virginia
01.00 Xavier – Villanova
01.00 Syracuse – Virginia Tech
01.00 George Mason – St. Joseph’s
02.00 Duke – Florida State
03.00 Florida – Alabama
03.00 Mississippi State – Arkansas
03.00 Indiana – Maryland
03.00 Kansas – Oklahoma
03.00 Providence – DePaul
03.00 UNLV – New Mexico
03.15  Kansas State – Texas Tech
05.00 San Jose State – San Diego State

Mecz dnia: Duke kontra Florida State/ Villanova kontra Xavier.

Środa 11.01

Środa i czwartek to spora dawka porządnego grania. Sporo meczów między dobrymi ekipami. Mamy w końcu sezon regularny.

00.00 Houston – East Carolina
00.00 George Washington – VCU
00.30 South Carolina – Tennessee
01.00 Georgia – Ole Miss
01.00 Minnesota – Michigan State
01.00 Pittsburgh – Louisville
01.00 The Citadel – Chattanoga
01.00 Loyola(CHI) – Wichita State
01.00 Dayton – Massachussetts
01.00 Vermont – Binghampton
01.00 Seton Hall – Marquette
02.00 TCU – Texas
02.00 North Carolina – Wake Forest
02.00 Memphis – Tulsa
02.30 LSU – Texas A&M
03.00 Michigan – Illinois
03.00 NC State – Boston College
03.00 Iowa State – Oklahoma State
03.00 Temple – Connecticut
03.00 Northern Iowa – Bradley
03.00 Butler – Creighton
03.00 Fresno State – Air Force

Mecz dnia: Minnesota kontra Michigan State/ Butler kontra Creighton. 

Czwartek 12.01

01.00 Ohio State – Wisconsin
01.00 Clemson – Georgia Tech
01.00 Notre Dame – Miami(FL)
01.00 La Salle – Rhode Island
01.45 Valparaiso – Youngstown State
02.00 Murray State – Eastern Illinois
02.00 Marshall – Middle Tennessee
03.00 Purdue – Iowa
03.00 Washington – California
03.00 USC – Utah
03.00 Arizona State – Arizona
03.00 San Francisco – BYU
03.00 Loyola Marymount – Gonzaga
03.00 SMU – Cincinnati
04.00 Santa Clara – San Diego
04.00 Pepperdine – Pacific
04.00 Cal State Fullerton – Cal Poly
04.00 UC Irvine – UC Santa Barbara
05.00 Washington State – Stanford
05.00 UCLA – Colorado
05.00 Saint Mary’s – Portland

Mecz dnia: SMU kontra Cincinnati.

Piątek 13.01

Piątek to jedynie cztery lub pięć spotkań ogółem w całej I dywizji. Odpoczynek przed sobotą wskazany.

01.00 Detroit Mercy – Oakland
01.00 UMBC – Vermont
02.00 Yale – Penn 
03.00 Rider – Manhattan

Mecz dnia: brak. 

Sobota 14.01

Jak zwykle od kilku tygodni. Do wyboru do koloru. Mega starcia na najwyższym akademickim poziomie. W tą sobotę hity takie jak:

1) Duke vs. Louisville
2) Florida State vs. North Carolina
3) Xavier vs. Butler
4)Czy z naszego polskiego punktu widzenia mecz Gonzagi z Saint Mary’s. Czyli mecz na szczycie w West Coast Conference.

To moim zdaniem cztery mecze, które należy zobaczyć. Oprócz tego są jeszcze inne. Masa innych. Zobaczcie.

18.00 Georgia – Florida
18.00 Minnesota – Penn State
18.00 Virginia – Clemson
18.00 Duke – Louisville
18.00 Connecticut – Georgetown
18.00 Dayton – Duquesne
18.00 Seton Hall – Providence
18.00 Villanova – St. John’s
19.00 Texas A&M – Mississippi State
19.00 Truman State – Creighton
20.00 Nebraska – Michigan
20.00 Florida State – North Carolina
20.00 Notre Dame – Virginia Tech
20.00 Oklahoma State – Kansas
20.00 VCU – Davidson
20.00 Stony Brook – Maine
20.00 Xavier – Butler
20.00 DePaul – Marquette
20.30 Saint Louis – George Mason
21.30 Alabama – LSU
21.30 Valparaiso – Cleveland State
22.00 Auburn – Kentucky
22.00 West Virginia – Texas
22.00 Boston College – Syracuse
22.00 Washington State – California
22.00 Houston – UCF
22.00 Tulsa – Temple
22.30 Baylor – Kansas State
23.30 Iowa State – TCU
00.00 Maryland – Illinois
00.00 Missouri – Arkansas
00.00 UCLA – Utah
00.00 South Florida – Memphis
00.00 Nevada – Wyoming
00.30 South Carolina – Ole Miss
01.00 Arkansas State – Arkansas Little-Rock
01.00 Boise State – Fresno State
01.00 Nicholls – Stephen F. Austin
02.00 Washington – Stanford
02.00 Santa Clara – Pepperdine
02.00 Murray State – SIU Edwardsville
02.00 Wichita State – Illinois State
02.00 Cal State Fullerton – UC Irvine
02.00 Brown – Penn
02.00 Yale – Princeton
02.00 Western Kentucky – Middle Tennessee
02.30 Tennessee – Vanderbilt
02.30 Texas Tech – Oklahoma
03.05 Idaho – Idaho State
04.00 BYU – San Diego
04.00 Loyola Marymount – Portland
04.00 Saint Mary’s – Gonzaga
04.00 Cal Poly – UC Santa Barbara
04.00 Utah State – San Diego State
04.30 Oregon State – Oregon
05.00 Pacific – San Francisco
06.00 Long Beach State – Hawaii.

Mecz dnia: Gonzaga kontra Saint Mary’s. 

Niedziela 15.01

Spokojna aczkolwiek bardzo konkretna niedziela. Od 18 Indiana będzie próbowała odbudować swoją mocną pozycję w meczu z Rutgers. Mecz dnia już zaraz po zakończeniu pierwszego starcia. Coraz lepiej grające MSU kontra zawsze niewygodne Ohio State. Tuż po północy Wolfpack spróbują zmazać plamę po blamażu z UNC. Podobnie USC znowu wkroczyć na ścieżkę zwycięstw w PAC-12.

18.00 Rutgers – Indiana
19.30 Michigan State – Ohio State
20.30 Massachussets – Rhode Island
22.00 Cincinnati – East Carolina
22.00 Drake – Northern Iowa
22.30 George Washington – La Salle
00.00 SMU – Tulane
00.30 Georgia Tech – NC State
01.30 Iowa – Northwestern
02.30 USC – Colorado

Mecz dnia: Michigan State kontra Ohio State. 

Przypominam, że moje codzienne podsumowania znajdziecie na moim twitterze: @WojciechGrudzie

Jeszcze w tym tygodniu moje spojrzenie na start sezonu regularnego w tym sezonie. Pierwsze zaskoczenia na plus ale i na minus.

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY