Paul Millsap związał się trzyletnim kontraktem z Denver Nuggets

03/07/2017
77 Shares 382 Odsłon

No właśnie, czy Wschodnia konferencja jeszcze istnieje?

Kolejne duże nazwisko przechodzi na Zachód. Tym razem Paul Millsap zdecydował się na zmianę konferencji i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Denver Nuggets (wcześniej rozmawiał także z Suns i Kings). Co go skusiło do tego? Zapewne 90$ mln płatne w 3 sezony było bardzo dobrym argumentem. Silny skrzydłowy w lutym 2018 skończy 33 lata i to był zapewne ostatni moment na zarobienie dużych pieniędzy. Dla porównania przez poprzednie 11 sezonów (7 w Utah i 4 w Hawks) zawodnik zarobił łącznie około 72$ mln – teraz w 3 lata zarobi o 18 więcej niż w przeciągu całej kariery. Co ciekawe Adrian Wojnarowski na antenie ESPN2 powiedział, że przy okazji ostatniego trade deadline, Hawks byli bliscy porozumienia się z Nuggets w kwestii wymiany Millsapa. Teraz Paul odszedł za darmo.

Millsap w ubiegłym sezonie notował średnio 18,1 punktu na mecz (a w 1 rundzie playoffs kontra Wizzards 24,3), co było dla niego rekordem w 11 letniej karierze. Był też liderem Hawks i ich najważniejszym zawodnikiem. Ciekawe czy w ramach pozyskania takiego gracza, Nuggets przestaną robić trwającą od 2 lat „wyprzedaż po pożarze” i zainwestują trochę grosza w innych wolnych agentów – także tych, których jeszcze rok temu mieli w składzie (m.in. Gallinari). Co do Atlanty … wystarczy chyba zacytować tutaj Zacha Love’a:

Dla historycznej formalności – Nuggets ostatni raz byli w playoffs, kiedy w sezonie 2012-13 trenował ich jeszcze George Karl.


MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz