Paul Pierce podpisał symboliczny kontrakt z Boston Celtics

18/07/2017
136 Shares 137 Odsłon

Przed startem ubiegłorocznego sezonu, „The Truth” poinformował wszystkich, że rozgrywki 2016-17 będą jego ostatnimi w jego karierze. Chciał też symbolicznie zakończyć grę w barwach Celtów i w tym celu miał podpisać kontrakt, by oficjalnie przejść na emeryturę jako gracz z Nowej Anglii.

„Retired from the Boston Celtics”, taka fraza będzie widnieć w CV Pierce’a na rozmaitych portalach koszykarskich. Paul spędził na parkietach NBA 19 sezonów, ale aż 15 z nich było w barwach Celtyckich. W przeciągu tych wszystkich lat dał Nowej Anglii nie tylko tytuł w 2008 roku, ale także 10 krotnie reprezentował ich w Meczach Gwiazd i 4 krotnie w piątkach All-NBA. Dla Bostonu rozegrał ponad 40 tysięcy minut i zdobył ponad 24 tysiące punktów.

Paul Pierce to niewątpliwie przyszły członek Hall of Fame i jeden z najlepszych graczy w historii Boston Celtics. To, kiedy jego koszulka powędruje pod dach Boston Garden, to tylko kwestia czasu. Jak niski skrzydłowy wypada na tle innych sław z tego zasłużonego klubu? Pierce jest pierwszy w celnych i oddanych rzutach za trzy, a także liderem w przechwytach i rzutach wolnych. Jest też drugim strzelcem tuż za Johnem Havlickiem. Do tego dochodzi 5 miejsce w asystach, 7 w zbiórkach czy trzecie w liczbie rozegranych minut i spotkań.

Top 3 niskich skrzydłowych w historii Bostonu? Bird, Havlicek i Pierce. Bycie w takim gronie to już ogromna nobilitacja, a przecież nawet w historii NBA, nie możemy odjąć Paulowi miejsca na szczytach list notowań dla graczy z pozycji Small Forward. Może i zawodnik, który całą karierę nosił numer 34, nigdy nie grzeszył przesadną szybkością, czy atletyzmem, lecz pracy nóg mógł uczyć naprawdę wielu, ale to wielu zawodników.

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz