Paul Pierce podpisał symboliczny kontrakt z Boston Celtics

18/07/2017
136 Shares 228 Odsłon

Przed startem ubiegłorocznego sezonu, „The Truth” poinformował wszystkich, że rozgrywki 2016-17 będą jego ostatnimi w jego karierze. Chciał też symbolicznie zakończyć grę w barwach Celtów i w tym celu miał podpisać kontrakt, by oficjalnie przejść na emeryturę jako gracz z Nowej Anglii.

„Retired from the Boston Celtics”, taka fraza będzie widnieć w CV Pierce’a na rozmaitych portalach koszykarskich. Paul spędził na parkietach NBA 19 sezonów, ale aż 15 z nich było w barwach Celtyckich. W przeciągu tych wszystkich lat dał Nowej Anglii nie tylko tytuł w 2008 roku, ale także 10 krotnie reprezentował ich w Meczach Gwiazd i 4 krotnie w piątkach All-NBA. Dla Bostonu rozegrał ponad 40 tysięcy minut i zdobył ponad 24 tysiące punktów.

Paul Pierce to niewątpliwie przyszły członek Hall of Fame i jeden z najlepszych graczy w historii Boston Celtics. To, kiedy jego koszulka powędruje pod dach Boston Garden, to tylko kwestia czasu. Jak niski skrzydłowy wypada na tle innych sław z tego zasłużonego klubu? Pierce jest pierwszy w celnych i oddanych rzutach za trzy, a także liderem w przechwytach i rzutach wolnych. Jest też drugim strzelcem tuż za Johnem Havlickiem. Do tego dochodzi 5 miejsce w asystach, 7 w zbiórkach czy trzecie w liczbie rozegranych minut i spotkań.

Top 3 niskich skrzydłowych w historii Bostonu? Bird, Havlicek i Pierce. Bycie w takim gronie to już ogromna nobilitacja, a przecież nawet w historii NBA, nie możemy odjąć Paulowi miejsca na szczytach list notowań dla graczy z pozycji Small Forward. Może i zawodnik, który całą karierę nosił numer 34, nigdy nie grzeszył przesadną szybkością, czy atletyzmem, lecz pracy nóg mógł uczyć naprawdę wielu, ale to wielu zawodników.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz