Kyle Korver wytransferowany do Cleveland

Kiedy do gry wróci JR Smith? W lutym, a może w marcu? Szefowie z klubu z Ohio postanowili nie czekać i wykorzystać okazję na pozyskanie Kyle’a Korvera. Wczoraj potwierdzona została wymiana, w ramach której skrzydłowy Hawks dokończy sezon u boku LeBrona Jamesa.

Nie jest do końca pewne czy Dunleavy Junior zostanie w Atlancie, bo aktualnie klub ze stanu Georgia szuka trzeciej drużyny by pozbyć się tego gracza. Korver z kolei w marcu tego roku skończy 36 lat i jest w ostatnim roku swojego kontraktu. Mimo sporego stażu na parkietach NBA i nie tak udanych rozgrywek jak 2-3 sezony temu, Kyle to ciągle 40% strzelec zza łuku zdobywający niespełna 10 punktów na mecz. Od początku rozgrywek rozegrał dla Jastrzębi 32 spotkania, z czego 21 razy był w pierwszej piątce. Czy dla Kawalerzystów będzie wchodził z ławki, czy zastąpi JR Smitha do jego powrotu jako gracz startowy. to sprawa do przemyślenia dla sztabu szkoleniowego Cavs.

atlantahawksvclevelandcavaliersgameonehfswhmbbkxkx

Charania oraz Wojnarowski, którzy pierwsi donieśli o tej wymianie na portalu Yahoo mają też podobne przypuszczenia na niedaleką przyszłość, co większość ekspertów i fachowców. Po pierwsze – czy ten ruch wymusza jakieś zmiany na Toronto, ekipie konkurującej z Cleveland. Po drugie – jak bumerang powraca temat przyszłości Paula Millsapa.

Millsap jest absolutnym liderem swojego klubu, lecz w wieku prawie 32 lat będzie chciał latem tego roku poszukać maksa, a na pewno realnej szansy o tytuł. Jeszcze kilka dni temu pytany o swoją przyszłość odpowiadał, że chce pozostać w Atlancie. To samo jednak mówił rok temu Dwyane Wade czy wcześniej LaMarcus Aldridge, a jak się wszystko skończyło każdy pamięta. Hawks nie chcą wypuścić Millsapa z rąk za darmo, tak jak latem musieli zrobić z Horfordem, za którego nie dostali złamanego centa. Tak – na przyszły sezon Paul ma opcję dla gracza, ale raczej na pewno odstąpi od ostatniego roku w swoim kontrakcie. Po wymianie Korvera można śmiało stwierdzić, że na 100%. Ciekawe, że po pozyskaniu latem Dwighta Howarda mówiło się o Atlancie jak o zespole, który wreszcie uzupełnił dziurę na deskach i może być ciekawym kandydatem na wschodzie. Rozgrywki jednak wszystko zweryfikowały.

Paul Millsap w Raptors? Dla Toronto to świetny ruch, ale na pewno Atlanta chciałaby coś solidnego w zamian. Usługami tego doświadczonego All Stara są także zainteresowani Kings, Nuggets i Sixers. Ciekawe czy cała batalia o tego zawodnika rozegra się na polu sportowym, czy też wszystko się rozejdzie o to, kto Millsapowi zagwarantuje propozycję maksymalnej umowy latem 2017.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz