Silver: „Rozstawienie 1-16 może stać się faktem”

Wobec coraz częstszych głosów o zmianie sposobu rozstawienia drużyn w play-offach, komisarz ligi – Adam Silver, postanowił zabrać głos na ten temat.

Obecny system dzielący konferencję zbiera krytykę za dysonans poziomów i proponowana zmiana miałaby umożliwić dwóm najlepszym zespołom ligi spotkanie się w finałach. System 1-8 + 1-8 miałaby zastąpić pojedyncza drabinka w systemie 1-16.

Adam Silver przyznał, iż jest to opcja, nad którą żywo się zastanawia, dodając: „problemem nie jest tradycja, tylko logistyka”. Obecny rozkład gier w systemie 2-2-1-1-1 wymaga ciągłego transportu, co przy obecnej ilości dni na rozegranie serii jest bardzo wymagające do wykonania. Silver jednak dodał, iż będzie czuwał nad rozwojem wydarzeń.

Prędzej czy później poważnie przedyskutujemy tę kwestię. Chcemy, aby to daw najmocniejsze drużyny spotykały się ze sobą najwcześniej w Finałach. Zdarza się, że nawet trzy najlepsze zespoły ligowe grają w jednej Konferencji, a przez to tracą szansę na lepszy wynik. W systemie w którym jesteśmy, bardzo możliwe jest, że takie ekipy zmierzą się już w Finałach Konferencji. Przyjrzymy się temu i być może uda się nam znaleźć złoty środek.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz