Steph Curry wypada z gry na 3 tygodnie – Kyrie Irving na 3 do 6

Boston Celtics i Golden State Warriors są odpowiednio w swoich konferencjach na pozycji numer dwa i mają małe szanse zarówno w walce o jedynkę, jak i na spadek na trzecią lokatę. Tyle z tych „dobrych” wieści, bo ten raport znowu jest niestety o kolejnych kontuzjach.

Kyrie Irving od dłuższego czasu zmagał się z bólem w lewym kolanie. Uraz jednak okazał się na tyle dokuczliwy, że lider Celtów został zmuszony do odpoczynku, który jednak w dłuższej perspektywie nie przynosił oczekiwanych rezultatów. Pierwsza opinia na temat kontuzji była taka, że potrzebny będzie drobny zabieg, który jednak wyłączy Irvinga z gry na kolejne spotkania. Nie ma więc nic dziwnego w dzisiejszej NBA, że klub i zawodnik zasięgnęli kolejnej opinii licząc, że będzie bardziej łaskawa dla zawodnika. Niestety jednak okazało się, że inny lekarz zleciłby to samo i dzisiaj Kyrie przeszedł drobny zabieg, mający na celu zniwelowanie dyskomfortu i ucisku w kolanie. Irving według prognoz ma opuścić od 3 do 6 tygodni, czyli teoretycznie jego powrót byłby datowany pomiędzy 14 kwietnia a 5 maja. Przypomnijmy też, że w finale 2015 roku ówczesny rozgrywający Cavs uszkodził rzepkę także w lewym kolanie.

O wielu problemach zdrowotnych Golden State Warriors pisaliśmy w raporcie o pladze kontuzji na finiszu rozgrywek. Steph Curry w tym sezonie czterokrotnie „podkręcił” ten samy prawy staw skokowy, który kiedyś wymagał chirurgicznej naprawy. Wczoraj jednak powrócił do gry, i to powrócił szybciej niż się spodziewano. Niestety jednak pech nie opuszcza Wojowników, bo w walce o piłkę upadając na parkiet McGee uderzył w lewe kolano Stepha i ten z grymasem bólu opuścił boisko. Pierwotna diagnoza to uraz więzadła bocznego piszczelowego, czyli MCL i tylko rezonans magnetyczny miał to potwierdzić i określić skalę „zniszczeń”. Dzisiaj już wiemy, że jeden z liderów Warriors doznał urazu MCL drugiego stopnia, co w praktyce oznacza opuszczenie około 3 tygodni gry (powrót około 14 kwietnia). Przypomnijmy, że w playoffs 2016 Curry doznał podobnego urazu tyle, że w prawym kolanie.

Playoffy NBA wystartują 14 kwietnia

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz