Wpis techniczny: Treści chronione hasłem

Marcin Uszyński
20/12/2016
393 Odsłon 2 Komentarze

Wszyscy nasi Patroni mający dostęp do „Płatków na mleku”, czyli cyklu, który przed debiutował na zaspany.com w sezonie 2016/17 wiedzą, że zniknął on z ramówki pod tą nazwą i ukazuje się pod szyldem dobrze znanego Wam „Wstajesz i Wiesz”. Po wielu tygodniach przemyśleń stwierdziliśmy, że utrzymanie tej nazwy ma sens tylko wówczas, jeśli skróty z nocy będą ukazywały się rzeczywiście od poranka. Zatem dobrze znane Wam WiWy w formie znanej z „Płatków”, będą ukazywać się od poniedziałku do piątku pomiędzy 7:30 a 8:00 (cyklami dla patronów są też wpisy pod nazwą „Dziś w nocy”, które są zapowiedziami kolejki wrzucanymi na stronę max do 21:00).

Będzie to cykl zamknięty tylko dla Patronów. Po wielu dyskusjach w naszym redakcyjnym gronie i po przeanalizowaniu naszych możliwości stwierdziliśmy, że jest to jedyna droga jaką możemy i nie ukrywamy chcemy iść. Bardzo dużo już o tym pisaliśmy i powtarzanie naszej argumentacji raczej nie ma tutaj sensu. Liczymy, że rozumiecie zasadę „czytasz? wspieraj!” To chyba uczciwe?

Przykład z gazetą, którą lubisz, codziennie ją czytasz i zostawiasz za nią parę złotych u Pani w kiosku (nie kłócisz się z nią o to, by dała ci ją za darmo? Chyba…), jest tu bardzo trafny.

Musicie wiedzieć, że to nie jest działanie przeciwko Wam. To działanie, które ma pomóc budować ten portal dalej. To działanie, które pozwoli nam tworzyć treści dla Was. Najzwyczajniej w świecie po 4 latach działalności, nie możemy tworzyć strony za free na takim poziomie (z przekonaniem twierdzimy, że na polskim gruncie jest to bardzo dobry poziom) całkowicie za darmo. Jeśli chcecie tworzyć z nami zaspaną społeczność, mieć satysfakcję, że pomogliście komuś zbudować projekt, który doglądacie od lat… pomóżcie 🙂

Z naszej strony, myślimy, że fair jest także docenić czymś tych, którzy nam pomagają realizować nasze marzenie! Bardzo im za to dziękujemy!

Bardzo prosimy o powściągliwość w wyrażaniu złości. Takie incydenty miały miejsce w ciągu ostatnich kilku tygodni kilka razy, gdy ktoś wyrażał swój żal zwyczajnie nas obrażając. Jeśli ktoś napotyka zamkniętą treść, mając jednocześnie do dyspozycji kilkanaście innych wpisów za darmo i odsądza nas przy tym od czci i wiary, to naprawdę zastanawiamy się nad kondycją umysłową tej osoby. Taka osoba czyta nas codziennie od kilku lat lub kilku miesięcy, co oznacza, że najwidoczniej jesteśmy dla niej ciekawym źródłem informacji o NBA, a gdy napotyka kłódkę (łatwą przecież do sforsowania, wystarczy kilka złotych) potrafi nas zrównać z ziemią i próbuje grozić unlike’iem. C’mon… o co tu chodzi? Naprawdę niektórzy z Was muszą zastanowić się co lubią czytać, gdzie lubią to czytać i dlaczego lubią to czytać. To co dzieje się na tym portalu, to co czytasz CZYTELNIKU na tej stronie, nie dzieje się bez żadnego kosztu. Od kilku lat inwestujemy w zaspany.com nie tylko swój prywatny czas, ale także swoje pieniądze. Chcemy i będziemy robić to dalej, ale prosimy Was o wsparcie. Wydaje się nam, że czytać o swojej ulubionej lidze warto w swoim ulubionym miejscu, gdzie spotykasz treści w swojej ulubionej formie, skreślone zawsze na czas oraz przez Twoich ulubionych twórców. Idea jest taka, że skoro od dawna „bierzesz” treść od tych twórców za free, to gdy ci twórcy są w potrzebie i proszą Cię o wsparcie, to wesprzyj ich i nie mów im, by to co robili od lat za darmo, robili w taki sposób dalej.

Jesteście coraz bardziej wymagający. Polska społeczność fanów NBA jest z sezonu na sezon dojrzalsza i chce od piszących o NBA coraz lepszych treści. Jednak tych „lepszych” treści nie da się robić za free. Polski internet musi zrozumieć, że ciekawy kontent, podawany regularnie przez okrągły rok (robimy to 365 dni w roku- zauważyłeś?) musi być dotowany przez ludzi. Tak funkcjonuje prasa, telewizja. Zresztą pisaliśmy o tym tu…

Naprawdę przykro nam, że nie możemy pisać dla wszystkich za darmo, ale… nie możemy i już. Prosimy o wsparcie, a jeśli nie chcesz tego zrobić, bo jesteśmy ci obojętni, to przypadkiem nie formułuj gróźb i potwarzy w komentarzach (skoro jesteśmy niektórym z Was obojętni, to po co niektórzy z Was próbują to robić?). Liczymy się także, że część z Was nie będzie mogła nas wspomóc nie dla tego że nie chcą, a po prostu nie mogą (wiemy, że są rozumiejący nas i życzliwi czytelnicy, którzy mają ograniczenia finansowe)… i tych zapraszamy do innych treści, które na zaspany.com będą ukazywać się tradycyjnie, bez kłódki.

Z szacunkiem
Redakcja zaspany.com

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

2 Komentarze

 1. Panowie,

  nie ma co się jakoś usprawiedliwiać, co miało być powiedziane- zostało powiedziane.

  Głowa do góry, robicie zajebistą robotę. Nie pamiętam od którego roku uczęszczam na waszą stronę (2012?), ale dnia bez 5 wejść nie ma. Zapewne nie jestem jedyny w PL i poza nią. W górę ptaki i róbcie swoje. Nie ma w internecie drugiego takiego portalu/bloga jak Wasz!

  Jeśli mogę coś podpowiedzieć:
  Osobiście żałuję, że nie da się tutaj pogadać z ludźmi, wejść w interakcję, wymienić się poglądami, bo cała dyskusja zapewne przenosi się na media społecznościowe. Nie dałoby rady tego jakoś spiąć?

  pozdro mordy ;]

  • Powiem Ci, że również bardzo byśmy chcieli, aby dyskusja w dużej mierze przeniosła się na stronę właśnie. Przez pewien okres fundowaliśmy nawet nagrody dla najabrdizej aktywnych. Ale mimo to FB zjada jakiekolwiek zainteresowanie komentowaniem tutaj. Nadejdzie pewnie czas, kiedy po prostu przestaniemy wrzucać posty na fejsbuka, aby zacząć ludzi przyzwyczajać do wchodzenia bezpośrednio na stronę.

Zostaw komentarz