Wraca Joakim Noah, Knicks zwolnili Kuzminskasa.

Jak dowiadujemy się, Knickerbockers zwolnili właśnie skrzydłowego Mindaugasa Kuzminskasa, aby przygotować miejsce w rotacji dla powracającego po odbyciu kary za stosowanie niedozwolonych środków Joakima Noah.

 

Przypominam, że Knicks zawiesili Frnacuza pod koniec marca, gdy okazało się, że zawodnik złamał zasady ligowej polityki antydopingowej. Joakim miał użyć środka pod nazwą LGD-4033, figurującego również pod nazwą ligandrol. Substancja fachowo określana jest jako selektywny receptor androgenowy, który działa podobnie jak testosteron. Stymuluje on mięśnie, ścięgna i kości do szybkiego wzrostu/odbudowy. Środek ten nie powoduje skutków ubocznych, więc stosowany jest często jako substancja o działaniu terapeutycznym.
Przypuszczano, że Noah, który pod koniec lutego 2017 przeszedł artroskopię na swoim lewym kolanie, chciał przyspieszyć swój powrót do aktywności koszykarskiej, ale komisja powołana przy Związku Graczy po dochodzeniu uznała jednak, że korzystał on z substancji nie mając świadomości, że jest ona na liście zakazanych suplementów.

Nie wiadomo jak powrót zawodnika wpłynie na zespół. Jak wiemy, Knicks radzą sobie bez Joakima bardzo dobrze, a pod obręczami świetni są Enes Kanter i Kyle O’Quinn. Nie wiadomo więc, czy Joakim Noah znajdzie w ogóle dla siebie minuty w rotacji Knicks. Szczególnie, że Nowy Jork rozgrywa bardzo dobry start sezonu i aktualnie dzierży bilans 7-5.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz