Wstajesz i Wiesz! 12. wygrana Celtics. Kolejny bardzo dobry występ PG.

Niedzielna noc to tylko 4 spotkania. Kolejka przyniosła nam przedłużenie serii liderów Wschodu i Zachodu oraz kilka kolejnych bardzo dobrych występów indywidualnych.

Do rotacji Celtics wrócił po przerwie spowodowanej wstrząśnieniem mózgu Al Horford i w swoim comebacku zaliczył 21 punktów, prowadząc Celtics do 12. wygranej rzędu. Mecz mógł jednak rozstrzygnąć się na korzyść Raptors po tym jak C’s pozwolili zbić gościom różnicę 5 oczek jaką mieli na ledwie 1:25 do końca. W końcówce jednak dwóch szans na winnera nie wykorzystał DeMar DeRozan (24 oczka), który najpierw spudłował rzut z izolacji na prawym skrzydle, a później, gdy po zbiórce Celtów Jayson Tatum sfaulował Freda VanVleeta, ponownie nie wykorzystał odzyskanego posiadania:

Dla Bostonu punktował na poziomie 18 oczek Jaylen Brown, Marcus Smart miał 9 asysty, a świetny występ z ławki dał chcący pomóc wypełnić lukę po nieobecnym dziś Kyrie Irvingu– Terry Rozier. Rozgrywający dodał 16 oczek, 3 asysty i przechwyt.

95:94 dla Celtów, którzy mają teraz najdłuższą serię od 2009 roku. Box-score.

Kontuzja biodra zakończyła występ Normana Powella.

Wszystkie wyniki z wideo-recapem po kliku:

Toronto – Boston 94:95
Miami – Detroit 103:112
Houston – Indiana 118:95
Dallas – Oklahoma City 99:112
*kliknij w mecz, a przeniesiesz się do wideo-skrótu

> Nie tylko Boston kontynuuje serię zwycięstw. Drużyną z dobrą passą są również Pistons, którzy wygrali 5 kolejnych meczów, dziś pokonując zespół z Miami. Tłoki są cały czas dwójką Wschodu.

Przed ostatnią odsłoną Tłoki przegrywały 11. oczkami, ale zdołały odrobić stratę m.in dzięki bardzo dobrej serii debiutanta Luke’a Kennarda, który zdobył pierwsze pięć punktów runu 10-0 Detroit w czwartej kwarcie. Zawodnik kończył ją w sumie z 9. oczkami trafiając wszystkie swoje rzuty właśnie w tej odsłonie.

Andre Drummond w pojedynku z Hassanem Whiteside’em (20 punktów i 12 zbiórek) zaliczył tylko 8, ale aż 17 zbiórek i rozdał 4 asysty. Tobias Harris zanotował 25 punktów, a 24 oczka dodał Avery Bradley.

112:103 dla Pistons. Box-score.

> Kolejny świetny mecz w barwach Thunder rozegrał Paul George. Po tym jak zapisał ostatnio 42 oczka przeciwko LA Clippers, dziś trafił w sumie 7 trójek i miał 37 oczek. Dodał do tego 8 zbiórek i 5 asyst.

Westbrook zanotował 27 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst.

Spotkanie opuścił Steven Adamsa, który pauzuje z powodu urazu łydki. Z powodu urazu pleców poza grą jest też Carmelo Anthony.

Fatalnie starzeje się nam Dirk Nowitzki i piszę o tym od startu sezonu. Co prawda przeplata on sezon -określmy je- przyzwoitymi występami, ale np. dziś znowu nie trafił wszystkich swoich prób zza łuku (0/5) i był 28% z gry. Do tego jedna asysta, zbiórka i 4 faule w 20 minut gry. C’min Dirk.

112:99 dla OKC. Box-score.

> Rockets znowu zasypali rywali deszczem trójek, dziś rzucając aż 17. takich rzutów Indianie Pacers. Liderował znowu rozgrywający sezon MVP James Harden, który miał 26 punktów i season-high 15 asyst. Pomagali mu Eric Gordon z 21. punktami (to jego 5. kolejny występ z co najmniej 20 oczkami) i Clint Capela z linijką 20-17. Houston Rockets nie przegrali od 6 meczów.

118:95 dla Rakiet. Box-score.