Wstajesz i Wiesz! Cavs wygrali trudny mecz w Nowym Jorku. Świetny Embiid.

Spotkanie zapowiadane jako hit kolejki już od samego startu niosło za sobą spory ładunek emocji. Cała narracja z wczorajszej zapowiedzi wybuchła już w pierwszej odsłonie spotkania, gdy Lebron James po swojej skutecznej akcji nie wrócił do obrony, postanawiając przypilnować wznawiającego piłkę zza kosza Franka Ntilikina. Zachowanie Jamesa było nieco prowokacyjne, a czujący presję Jamesa debiutant, nie wytrzymał i postanowił go przepchnąć. Całą tę sytuację zauważył Enes Kanter, który zinterpretował to jako atak na swojego kolegę, więc ruszył w stronę LeBrona ucinając sobie z nim małą pogawędkę:

Nie wiadomo co powiedzieli sobie Panowie, ale oboje dostali za tę utarczkę po faulu technicznym. UPDATE: Turek miał powiedzieć do LeBrona:

Od tej chwili w Madison Square Garden można było zawiesić siekierę. Atmosfera zgęstniała, a dla Knicks to zajście było jak zapalnik, bo momentalnie udało im się wyjść na prowadzenie. +10, +16 i tak przez kolejne minuty, aż do czwartej odsłony. Cavs wrócili do meczu odrabiając deficyt, a trójkę na remis na 2:15 do końca trafiał Channing Frye. Później poprawił step-back trójką LeBron James i po tym jak Cavs przegrywali cały mecz, teraz, na półtorej minuty do końca, to oni wyszli na +3.

Na tym jednak nie koniec, bo Knicks nie potrafili odpowiedzieć, a kolejne punkty zdobywali goście. Ostatecznie Cavaliers tę zdobytą na końcu przewagę przytrzymali i przełamali nieprzegrywających w tym sezonie w MSG Knicks 104:101.

LBJ zaliczył w tym spotkaniu 23 oczka będąc 7-14 (miał dwie ważne trójki) i dodał do tego 12 asyst i 3 bloki. Dwie trójki miał też JR Smith, a 5 takich rzutów trafił Kyle Korver, który 19 oczek zaliczył w ostatniej odsłonie. W ogóle goście trafili aż 16 rzutów trzypunktowych.

Kristaps Porzingis miał 20 oczek, 7 zbiórek, 2 przechwyty i bloki, ale najlepszym graczem Knicks był Tim Hardaway, który zapisał 28 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst. Kanter zanotował double-double 20-16, a Frank Ntilkina za którego Turek się wstawiał, miał aż 5 ze swoich 6 przechwytów w całym meczu już w pierwszej połówce. Młody rozgrywający kończył z 7 punktami.

Knicks przegrali, ale wreszcie mają to coś. Świetnym gościem jest też Enes Kanter, który jest tym kumplem, który pójdzie za Tobą w ogień. Fajne czasy w MSG, naprawdę. Wreszcie widać, że jest tu drużyna. Być może jeszcze nie opierzona, ale drużyna.

*kliknij w mecz, aby przenieść się do wideo-skrótu spotkania

> Trzecią wygraną z rzędu na swoje konto zapisali Wizards, którzy pokonali dziś Sacto. W tym meczu Joh Wall miał 21 oczek a wydajnie pomógł mu Marcin Gortat, który ich dodał 18. Wizards pokonali Kings 110-92.

> Bucks wygrali z Grizzlies i to zwycięstwo Milwaukee zapewniał im Giannis Antetokounmpo, który miał dziś 27 oczek i 9 zbiórek. Eric Bledsoe w swoim trzecim meczu w barwach Bucks zapisał 15 oczek i dodał 7 zbiórek oraz rozdał 4 asysty.

27 oczek po stronie Grizz rzucił z ławki Tyreke Evans, podczas gdy lider Grizz- Mike Conley miał tylko 2/12 z gry.

110:103 dla Milwaukee.

> Golden State Warriors grali bez Stephena Curry’ego, ale wygrali po raz 7 z rzędu. Dziś pokonali Magic, którym zdołali szybko odjechać i zapewnić sobie bezpieczny dystans. Zastępujący Stepha w piątce Shaun Livingston zanotował 16 punktów i 6 asyst. Najlepszym jednak strzelcem Dubs był Kevin Durant, który miał 21 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst. Draymond Green zdobył 20 punktów przy 8/11 z gry.

Zwróć uwagę na to co w każdym z meczów grają w trzecich kwartach Warriors. Robią w nich strusia pędziwiatra i są wtedy na rekordowych 124 punktach na 100 posiadań.

110:100 dla Warriors.

> 6 kolejną porażkę zanotowali LA Clippers, którzy potknęli się dziś na 76ers. Ważne trafienia miał w tym meczu Rob Covington:

To była dagger trója, która była w sumie jedną z 5 jakie umieścił dziś w koszu. Miał 31 oczek.

Świetny mecz zagrał jednak Joel Embiid, który rozegrał rekordowe dla siebie (aż!) 36 minut i w tym czasie zdobył 32 punkty oraz zebrał 16 piłek. Pudłował jednak rzuty wolne na końcu i musiał zejść z boiska popełniając 6 przewinień.

Ben Simmons miał 22 punkty i 12 zbiórek, a JJ Redick, który miał motywację zagrać w Staple Center dobre spotkanie, miał dziś 10 oczek (w tym tylko jedną trójkę).

Blake Griffin zapisał 29 oczek, a Lou Williams miał 31 punktów (i aż 5 trójek). Dodał do tego 7 zbiórek, 6 asyst i 5 przechwytów.

109:105 dla Sixers.

> Jedynie 6 punktów z 9 rzutów zapisał dziś dla Nuggets „gracz tygodnia”– Niko Jokić i jego ekipa przegrała w Moda Center 82:99. Jusuf Nurkić pokonał więc już drugi raz swoją byłe drużynę, samemu dając dziś od siebie 17 oczek.

> W wygranym meczu Pelicans przeciwko Hawks po raz pierwszy na parkiety wybiegł Rajon Rondo, który dostał limitowane minuty i przez w sumie 5 minut zdobył 2 punkty i 2 asysty.

Do zwycięstwa NOP poprowadził DeMarcus Cousins, który miał 22 oczka, 16 zbiórek i 7 asyst, ale to trójki Jrue Holiday’a i Dariusa Millera ratowały zespół w końcówce.

106:105 dla Pels.

> Łatwy mecz w Salt Lake City mieli Wolves, którzy przejechali się po Jazz bez Rudy’ego Goberta. Karl-Anthony Towns miał w tym starciu 24 punkty i 13 zbiórek, Jimmy Butler 21 i 10 asyst, a Jeff Teague 22 punkty.

Imponujący rzutem na początku rozgrywek Ricky Rubio, dziś nie trafiał i w sumie był 0/6 zza łuku.

109:98 dla Wilków.

> LA Lakers wygrali drugi raz w tym sezonie z Suns, dziś pokonując ich 100:93. Jordan Clarkson był najlepszym graczem Jeziorowców zdobywając dziś season-high 25 punktów.

Lonzo Ball nie powtórzył swojej linijki ze startu sezonu (ani tym bardziej ostatniego triple-double), gdy grał przeciwko Phoenix i dziś był 3/10 i 1/4 zza łuku. Kończył z 7 oczkami i dodał do nich 5 asyst i 2 stealsy.