Wstajesz i Wiesz! Dagger LeBrona, 13. wygrana Cavs. 40 oczek DMC. Triple-double Duranta.

LeBron James zapisał 32 oczka i dodał 11 zbiórek oraz 9 asyst, 3 przechwyty oraz 2 bloki w wygranym przez Cavaliers meczu z Sacramento Kings. To była znowu jego dominująca gra, gdzie od początku rozdawał karty. Najpierw rozrzucając swoich kolegów kreując im pozycje do rzutów…

…a później, już na koniec, trafiając dagger-trójkę po step-backu na 15.8 do syreny:

13. kolejne zwycięstwo Cavs.

Bardzo ważną rolę na finiszu miał dziś Kyle Krover, który raz po raz trafiał z dystans:

Kończył w sumie z czterema trójkami na koncie i łącznie 15. oczkami.

Minnesota – LA Clippers 113:107

> Comeback w meczu z Bulls zaliczyli Pacers, którzy jeszcze przed czwartą kwartą przegrywali -14, ale w ostatnich 12. minutach zatrzymali gości na 13. oczkach, samemu trafiając 29 i przejęli spotkanie. W końcówce, na 31.1 sekund do buzzera, ważną trójkę po przechwycie trafiał Victor Oladipo:

W sumie miał dziś 27. oczek.

Bulls mieli jeszcze podwójną szansę na odpowiedź, ale i rzut Chrisa Dunna i ten Lauri’ego Markkanena wykręciły się z obręczy. Byki są pierwszą ekipą, która zaliczyła w tym sezonie 20 porażek.

> DeMarcus Cousins zapisał dominujące 40 oczek oraz 22 zbiórki, a także rozdał 4 bloki w meczu przeciwko Nuggets i jego Pelicans wygrali to starcie nie przegrywając, żadnej z kwart.

> 18 punktów w swoim pierwszym meczu po kilkumeczowej przerwie zapisał Kristaps Porzingis, Courtney Lee dodał 24 i New York Knicks po dwóch porażkach z rzędu, dziś wygrali z Memphis Grizzlies.

> Kevin Durant, który ostatnio bywa bardzo sfrustrowany, dzisiaj pokazał że przy tych wszystkich ocenach jego postaw, jest przede wszystkim świetnym koszykarzem. Pod nieobecność Stephena Curry’ego, to on przejął ofensywę swojej drużyny i rzucił w Charlotte 35 punktów. To był zresztą występ z triple-double, bo KD dodał 11 zbiórek i 10 asyst.

Kemba Walker dla Hornets miał 24 punkty.

> Dennis Smith Jr. wszedł w mecz bez respektu dla gwiazd, ale skończył jako gracz minusowy z 4/16 a w tym 1/4 zza łuku, technicznym i porażką swojego zespołu.

Kyrie zapisał 23 punkty przy skuteczności 10/16, ale również chybiał zza łuku będąc tutaj 1/6. Rozdał też 5 asyst.

> 14-1 run w czwartej kwarcie pozwolił Bucks ukraść mecz Pistons. Kluczowe zagranie miał Eric Bledsoe, który trafił dobitkę na 32. sekundy do końca. W sumie rozgrywający miał 22. Giannis Antetokounmpo miał najlepsze w box-scorze Kozłów 25 punktów i 10 zbiórek. Khris Middleton dopisał 21 punktów.

> Dogrywkę oglądaliśmy w Orlando, gdzie Magic mierzyli się z Hawks.

Trójkę na doliczony czas trafiał DJ Augustin, a później, mimo straty Evana Fourniera który skręcił kostkę, Magic wygrali mecz.

Francuz, który wypadł po kontuzji miał najwyższe dla swojego zespołu 27 punktów. Aaron Gordon miał 24 punkty i 15 asyst, a Nikola Vucević zaliczył 22 oczka 16.

> Kończący się po 7:00 mecz Wolves z Clippers skończył się zwycięstwem Minny. To była czwarta kolejna porażka LA Clippers.

Karl-Anthony Towns zaliczył dla zwycięzców 21 oczek i 12 zbiórek.

Co to kurwa było? – powiedział Jimmy do Taj’a.

W tym meczu po długiej absencji zagrał Danilo Gallinari, ale miał tylko 2/13 z gry zdobywając 7 punktów.

> Spurs wygrali gładko z Heat. LaMarcus Aldridge zdobył 18 punktów, A Bryn Forbes dołożył 17 przy tym trafiając aż 5/5 za trzy.