Wstajesz i Wiesz! Dubs zwyciężyli w Houston. OKC pokonali Clippers. Teodosić odnowił uraz.

Dwa mecze rozegrano minionej nocy, ale już wczoraj w zapowiedzi nie specjalnie nastawiałem Was na jakieś spektakularne widowiska. Zestawienie było dobre, nawet bardzo dobre, ale… kontuzja Jamesa Hardena i zgłoszony tuż przed meczem uraz łydki Kevina Duranta miały zubożyć nam hitowe starcie Dubs vs. Rockets.

Mecz był wyrównany przez niemal trzy kwarty, ale Golden State, którzy mimo nieobecności KD i tak dysponują olbrzymią siłą ognia, właśnie na koniec tej trzeciej odsłony wcisnęli guzik z napisem „run”. Wtedy zrobili 16-1 i uzyskali dwucyfrowe prowadzenie nie oddając go już do końca.

Stephen Curry miał dziś 29 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst. Klay Thompson trafił 6 trójek i kończył mając 28 punktów.

21. w karierze triple-double zanotował Draymond Green- 17 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst.

Było to już 9. kolejne zwycięstwo Warriors na wyjeździe.

Pod nieobecność Hardena, przywództwo na swoje barki wziął Chris Paul. Miał dziś 28 punktów, trafił 5 trójek, dodał 7 zbiórek i rozdał 9 asyst… oraz wysłał Davida Westa na łyżwy:

Kolejny bardzo dobry mecz zapisał też Eric Gordon- 30 punktów i 7 asyst. Gerald Green rozegrał swój czwarty mecz w barwach Rakiet i on także znowu zaliczył świetną linijkę, notując w 34 minuty z ławki 29 oczek przy 56% z gry mając w tym dziś aż 8 trójek.

Oklahoma City– LA Clippers 127:117
Golden State – Houston 124:114

> Drugie zwycięstwo dzień-po-dniu zanotowali w Staples Center Thunder. Dziś pokonali tutaj LA Clippers i ponownie oglądaliśmy tu dobrze dysponowane gwiazdorskie trio. Russell Westbrook zapisał triple-double złożone z 29 oczek, 11 zbiórek oraz 11 asyst, a później studził równie gorącego Anthony’ego:

Melo dodał 22. punkty przy 9/12, a PG miał najwięcej, bo aż 31. oczek przy 12. trafieniach przy 16. próbach.

Bake Griffin zaliczył dziś 24 punkty, 9 zbiórek i 7 asyst, DeAndre Jordan dodał 26 punktów i 17 zbiórek, a gorący ostatnio Sweet Lou był dziś tylko 8/22 choć też wskoczył na wysokość 26. oczek i 10 asyst.

Niestety kontuzję lewej stopy (tej samej przez którą opuścił start rozgrywek) odnowił Milos Teodosić.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz