Wstajesz i Wiesz! Dwie dogrywki w NYC- 8 trójek Markkanena. 50 punktów Sweet Lou vs. Warriors.

Miniona noc to długa, 11-meczowa kolejka, która dała nam sporo emocji. Oglądaliśmy w niej rekordowe występy indywidualne, zaskakujące porażki i dogrywki. Zresztą właśnie od meczu z dogrywkami chciałbym zacząć.

Aż dwa razy doliczano czas gry w spotkaniu Knicks z Bulls w Nowym Jorku. Tam oglądaliśmy bardzo ciekawe ostatnie minuty, gdzie w końcówce regulaminowego czasu punktami na remis przy niewiele mniej niż półtorej minuty do końca punktował Jarrett Jack. Wynik stanął na 105:105, po czym oglądaliśmy serię bloków. Najpierw czapkę założono Michaelowi Beasleyowi, który chciał wziąć przewagę na 28 sekund do końca, a po chwili i Lauriemu Markkanenowi, który tuż przy obręczy był blokowany przez Kristapsa Porzingisa. Syrena!

W overtime w ostatniej minucie na 112:110 dobitką rzutu młodego Fina popisał się Robin Lopez i kiedy sekundy schodziły w dół do zera, tuż przed buzzerem skuteczną zagrywką zwieńczoną oczkami wpychającymi Knicks do drugiej dogrywki, popisali się Jack z Kristapsem Porzingisem.

Drugi doliczony czas również był wyrównany i dopiero Kris Dunn swoim floaterem na kilka sekund przed końcem dał Bykom +3. Desperacką odpowiedź mieli na to Knicks, a ich kontestowane-koślawe rzuty nie znalazły już drogi do kosza.

122:119 po dwóch dogrywkach i warto byś zerknął na to co działo się w MSG tutaj:

Dla Bulls 33 oczka zapisał wspomniany Lauri Markkanen. On nie tylko miał takie akcje…

…ale trafił również rekordowe 8 trójek. Zaliczył do tego 100% z linii rzutów osobistych, zebrał 10 piłek, miał dwa przechwyty, asystę oraz blok.

Po 20 oczek mieli Denzel Valentine i Robin Lopez. Kris Dunn tylko 9 przy fatalnej skuteczności 4/18.

Najlepszym graczem Knickerbockers był B-Easy, który zaliczył 26 oczek i 12 zbiórek z ławki. Kristps Porzingis zaliczył 24 punkty

LA Clippers – Golden State 125:106

> Leśne Wilki przystępowały do pojedynku z Thunder wygrywając rywalizację w tym sezonie 2-1 i dziś jeszcze raz zwyciężyli. 26 oczek w tym meczu rzucił Jimmy Butler. Dodał 7 zbiórek i 6 asyst. Karl-Anthony Towns 18 punktów i 12 zbiórek.

To dla Wilków 10 wygrana w 13 ostatnich spotkaniach.

W ekipie OKC najlepszy z trio gwiazd był Russell Westbrook, który kończył mając 38 punktów trafiając 15/23 z gry.

> Kevin Durant został dziś drugim najmłodszym graczem w historii, któremu udało się zgromadzić 20 tysięcy punktów…

…w sumie miał ich 40 (6 trójek), ale jego Warriors przegrali u siebie z Clippers. Oni grali nadal bez Blake’a Griffina, ale mieli znowu dobrego i dziś rekordowego, bo aż 50-punktowego Lou Williamsa. Sweet Louis miał 8 trójek z 16 prób, a w ogóle trafił 16 z 27. Rozdał też siedem asyst. 27 oczek zaliczył w trzeciej kwarcie:

Z ławki 22 oczka dorzucił Tyrone Wallace, który ponadto miał 6 zbiórek i 4 asysty. Na ławce Dubs odpoczywali Stephen Curry oraz Klay Thompson.

> 37 oczek zanotował Chris Paul prowadząc Rockets do zwycięstwa nad Trail Blazers. W kluczowej ostatniej odsłonie miał 16 oczek.

Eric Gordon dodał 30 punktów.

Zespół z Portland miał z powrotem Damiana Lillarda i choć on pociągnął runem na koniec zbijając duży deficyt drużyny to i tak nie wygrał meczu. Kończył z 29. oczkami i 8 asystami, a CJ McCollum 24.

Przed końcową syreną, gdy było już po wszystkim, niekontestowane punkty zaliczał CP3. Damian Lillard uznał to za disrespekt i postanowił skonfrontować tę sprawę z wykonawcą:

> Wczoraj Wayne Ellington trafiał winnera w Toronto, a dziś załadował dagger-trójkę na 25 sekund przed syreną w Indianie.

Wcześniej, Heat nie tylko szybko objęli prowadzenie, ale mieli bardzo dobrze dysponowanych liderów. Goran Dragić zaliczył 20 punktów i rozdał 9 asyst. Hassan Whiteside 16 punktów, 15 zbiórek oraz 4 bloki. Dobre minuty dali też ich rezerwowi, bo aż trzech ławkowiczów dołożyło po 15. oczek.

Od Victora Oladipo dostaliśmy 26 punktów.

Heat zwyciężyli swój szósty kolejny mecz mimo, że grali bez Jamesa Johnsona, którego zawieszono za wczorajszą bójkę z Serge’em Ibaką.

> Waszyngton oddał parkiet w meczu z Jazz. Zwycięstwo gości załatwili Ricky Rubio swoimi 21. oczkami oraz debiutant Donovan Mitchell, który miał ich 16.

Marcin Gortat był 4/7 z gry i miał 8 oczek. Dodał 8 zbiórek i 2 asyst. Najwięcej oczek dla Wiz miał John Wall. On kończył z 35.

To była ich kolejna porażka z Jazz w tym sezonie, po tym jak oberwali blowoutem w Salt Lake City.

Z gry poleciał Rodney Hood… tak jak telefon nagrywającego go kibica Waszyngtonu:

> Grizzlies pokonali u siebie New Orleans Pelicans (dziś bez Davisa), a kluczowe wybicie zapisał na koniec Marc Gasol, który zatrzymał nim DeMarcusa Cousinsa. Po tym Tyreke Evans poprawił jednopunktową przewagę na +3 i było po wszystkim

Hiszpan miał 21 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst.

> Wygraną zaliczyli Mavs, którzy prowadzeni przez Harrisona Barnesa pokonali Hornets. On w czwartej kwarcie nie pomylił się ani razu i zapisał 5/5 z gry i w sumie miał wtedy 13 ze swoich 25 punktów. Dodał 11 zbiórek. Yogi Ferrell zapisał 7 trójek i kończył z 22. oczkami.

Ratować mecz chciał Kemba Walker, który na 31 sekund przed końcem trafiał and-1 co pozwoliło Charlotte zbliżyć się na jedno oczko. To jednak był max na jaki było go dziś stać, bo później pudłował trójkę. Kończył mając 41 punktów.

> Niewiele do oglądania było na Brooklynie, gdzie Pistons już w drugiej kwarcie odjechali rozpoczynając blowout. W tym meczu 22 punkty, 20 zbiórek i 5 asyst miał Andre Dummond.

> Od drugiej kwarty wygrywali też Hawks, którzy przerwali w Denver serię swoich 10. kolejnych porażek na wyjeździe.

> Bucks nie mieli problemu, aby pokonać Magic wygrywając pierwsze dwie kwarty i dominując w trzeciej. Giannis Antetokounmpo zapisał 26. oczek przy