Sam Wszechmogący. Carmelo w OKC.

Ciężko powiedzieć jakich czarów nauczono za młodu Sama Presti’ego.  Czy jest to jakiś rodzaj voodoo, czy może bardziej kontroli umysłu. Faktem jednak jest, że GM Thunder wykonując telefony związane z  wymianami zawodników, przejmuje kontrolę nad swoim rozmówcą, który przystaje na wszystkie jego warunki. Po czerwcowym ograbieniu Kevina Pritcharda i Pacers, tym razem przyszła pora na organizację z Nowego Jorku.

Okej. Może ogranie Kazoos nie wzbudza aż takiego respektu po latach oglądania sposobu, w jakim prowadzona jest ta organizacja. Ale sam deal wciąż jest dość imponujący. W ciągu kilku miesięcy Presti zamienił Domantasa Sabonisa, Victora Oladipo, Enesa Kantera i Douga McDermotta w Paula George’a i Carmelo Anthony’ego.

Ta wymiana to jednak przede wszystkim świetna wiadomość dla nas – kibiców NBA. Anthony po sezonach upokarzania i odbierania chęci do gry w Madison Square Garden, po prostu, tak zwyczajnie, zacznie się znowu starać. Możecie być tego pewni. W Oklahomie już szykują transparenty z hasłem „Welcome in the NBA, Team USA Melo”.

Melo zdecydowanie pomoże też drużynie z Oklahomy. Dodanie obok Russella Westbrooka kolejnego gracza, który nie pozwoli na udzielanie zbyt agresywnej pomocy do lidera Thunder to woda na młyn dla tej ekipy. Charakterystyka gry Anthony’ego pozwoli też w końcu na dobre zrobić z Andre Robersona fałszywą czwórkę, stawiającą zasłony od piłki i ścinającą agresywnie do kosza. W obronie, otoczony przez Robersona, George’a i Adamsa oraz, po raz kolejny, zwyczajnie się starający, nie będzie aż takim problemem. Pamiętajcie też o tym, że zaangażowany Melo, to świetnie zbierający Melo.

Dobrzy gracze znajdą sposób, żeby się dogadać. Hasełka w stylu „piłka jest tylko jedna” to tylko twitterowe bajeczki dla internetowych śmieszków. Punkty będą się sypać z sufitu Chesapeake Energy Arena. Russ, Adams i George nie pozwolą, aby ta drużyna straciła jaja. W Los Angeles powinni się zacząć martwić. Bo Sam Presti zrobił absolutnie wszystko, aby Paul George latem 2018 roku, podczas wypełniania listy „za” i „przeciw” dołączeniu do Lakers, zostawił lewą kolumnę pustą.

MOŻESZ BYĆ ZAINTERESOWANY

Loading Facebook Comments ...

Zostaw komentarz